“İstanbulls” Adından Söz Ettirmeyi Hedefliyor

AJANS ÜNİVERSİTE-Devrim ÇIRPAN – Kasım BALTACI

İÜ Spor Birliği bünyesinde üç yıl önce kurulan “İstanbulls”, yeni bir süreçten geçerek adından sıkça söz ettirmeyi hedefliyor.

Takımın antrenörü eski Amerikan Futbolu oyuncusu Eren Emrah Yıldırım, oyunculuk yıllarındaki deneyimlerini, başarılarını ve enerjisini “İstanbulls” takımına harcadığını söyledi. “İstanbulls” takımının üniversiteler liginde mücadele ettiğini ve geçmiş iki seneye oranla bu sene daha iyi bir sezon geçirdiğini söyleyen Yıldırım şunları kaydetti: “Sezona hazırlık maçıyla başladık, son maçımızı da bu hafta oynayarak ligi tamamladık. Kendi adımıza iyi bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Çünkü acemiydik hayatında ilk defa Amerikan Futbolu oynayan oyuncularımız vardı. Zaten sezon çok çabuk başladı ve ben takıma bu sürecin ortasında dâhil oldum.”

Hedefimiz Profesyonel Takım Olmak

Hedeflerinin uzun vadeli planlarla başarıya ulaşmak olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “Tüm hedeflerimizi ve çalışmalarımızı 2016 yılında profesyonel takım kurmak için başlattık. Bir Amerikan Futbolu takımında her şeyi öğreniyorsunuz, arkadaşlığı ve dostluğu doya doya yaşıyorsunuz. Oyuncularımızın hepsi kardeş gibi; sert bir spor ve gücümüzün yetmediği anlar oluyor, yanınızdaki arkadaşınızı da korumak zorundasınız” şeklinde konuştu.

Herkesten Destek Bekliyoruz

Takım antrenörü Yıldırım, son olarak sözlerini şu şekilde tamamladı: “Biz, bu okulun adını taşıyan her spor dalına destek vermek istiyoruz. Her şey bizim elimizde bu desteği kazanacak başarılar elde etmeliyiz. Okul gerekli özeni gösteriyor, Amerikan Futbolu pahalı bir spor ve okul, ekipmanlarımızı temin ediyor.”

Takımdaki Dostluk ve Kardeşlik Üst Seviyede

“İstanbulls” takımının kaptanları takımın hedefleri doğrultusunda sezonu değerlendirdi. İÜ Hukuk Fakültesi’nde okuyan takımın sorumlu kaptanı ve cornerback’i (defansif geri oyuncu) Kaan Can Yıldırım, şunları söyledi: “Eski oyuncularımızın çoğu takımdan ayrıldı ve biz yeni bir süreçten geçtik. Seneye şampiyonluğa oynamayı düşünüyoruz. Hedefim ise milli takıma çıkmak.”

İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okuyan Mehmet Kılınçkaya, takımda wide-receiver (top tutucu ve dağıtıcı) konumunda oynadığını söyledi. Kılınçkaya, “İlk hedefimiz gruptan çıkıp şampiyon olmak, kişisel olarak ise milli takımda oynamak isterim” dedi. İÜ İktisat Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Azer Suat Tatlı linebacker (defansif geri oyuncu) mevkiinde kendini ispat etmek istediğini söyledi. İÜ Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi ve takımın hücum kaptanı Batuhan Erözkan ise takımın hücum kaptanı olduğunu ve takım için sonuna kadar fedakârlık gösterebileceğini ifade etti.