İstanbul’da Kahve Kokusu Şehrin Kalbinden Yükseldi

AJANS ÜNİVERSİTE – Betül BAL, Elif SAATÇIOĞLU

Bu sene üçüncüsü düzenlenen İstanbul Kahve Festivali bir kez daha kahveseverleri nitelikli kahveyle buluşturdu. Küçükçiftlik Park’ta düzenlenen festival süresince kahveseverler dört gün boyunca hem kahveye hem de müziğe doydu. 6 ile 9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen festivalde kahveseverler İstanbul’un en ünlü kahvecilerini bir arada bulma şansını yakalarken aynı zamanda kahve üzerine yapılan çeşitli seminer ve workshoplara katılma imkanını yakaladılar.

14642733_10207641058968752_2146833463_n

Katılımcılar Mutlu Anlar Yaşadı

Ücretsiz kahve tadımlarının gerçekleştiği festivalde, kahveseverler aynı zamanda kahvenin yanında servis edilen çeşitli tatları da deneyimledi. Bu yıl “İstanbul’daki kahve kokusu bu kez şehrin kalbinden yükseliyor” mottosuyla yola çıkan festival ekibi, oldukça dolu programının yanı sıra aynı zamanda çeşitli müzisyenlerin de performanslarıyla katılımcılarına zevkli anlar yaşattı.

Festivalde, Starbucks, Nero, Tchibo, Caribou gibi yabancı menşeili büyük kahve markalarının yanı sıra, Kuru Kahveci Mehmet Efendi gibi türk kahve şirketleri de boy gösterdi. İstanbul’un en seçkin üçüncü nesil kahvecilerinin de katılım sağladığı festivalde kahve çekirdekleri anında öğütülüp kahveseverlerin beğenisine sunulurken, kimi zaman kahve pişirme teknikleri baristalar tarafından katılımcılara özel olarak gösterildi.