İstanbul Üniversitesi’nin Sevgi’li Misafirleri

AJANS ÜNİVERSİTE-Bülent Rauf ALTUNAY

30 Mayıs Pazartesi günü İÜ İletişim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinin gerçekleştirdiği iç staj projesi sunumunun açılışı, grup sözcüleri Bengü Yılgür ve Meltem Okatan’ın yaptığı konuşma ile başladı. Bengü Yılgür, konuşmasında projenin araştırma ve planlama kısımlarından bahsederek resmi prosedürlerin, organizasyonlarındaki iş akışını yavaşlattığını belirtti. Meltem Okatan ise uygulama ve değerlendirme kısmından bilgiler vererek öğrencilerin etkinliğe dair fikirlerini ölçen anket sonuçlarını Komite ile paylaştı.

DSC_0027
Grup Sözcüsü Bengü Yılgür konuşmasını yaparken
DSC_0043
Grup Sözcüsü Meltem Okatan konuşması sırasında

Süreç Fazlasıyla Mücadele Gerektirdi

Halkla İlişkiler öğrencileri, proje görüşmesi için Zeytinburnu Yetiştirme Yurdu Sevgi Evleri’ne gittiklerinde yurt müdürünün önerilen projelere sıcak bakmadığından bahsederek ısrarlarını müdürün yanına psikologlarla giderek devam ettirdiklerini ve sonunda müdürü ikna ettiklerini belirttiler. Bunun üzerine kurum dışına çıkılabilmesi hususunda bir defaya mahsus olmak üzere etkinliğe müsaade edildi. Bu aşamalarla alakalı grup sözcüsü Bengü Yılgür, “Başlangıçtaki hedef kitlemizi oluşturan; hafif düzey zeka geriliğine sahip olan çocuklar, kurum psikologları tarafından belirlendi. Ancak ilerleyen zamanlarda Sevgi Evleri Komisyonu, yaptığı toplantılar sonucunda hedef kitlenin derslerinde başarılı ve aktif 13 erkek öğrenci ile değiştirilmesine karar verdi.” şeklinde konuştu.

DSC_0054

DSC_0074

Beyazıt Kampüsü Tanıtıldı

İÜ’nün İletişim, Hukuk ve İktisat fakültelerinin tanıtımının yapıldığı program, misafir öğrencilerin İÜ hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayarak gelecek planlamalarıyla alakalı fikir sahibi olmalarını sağladı. Tanıtımlar sırasında misafir öğrenciler, İÜ öğrencilerine okudukları bölümden memnun olup olmadıklarına dair sorular sordular. Halkla İlişkiler öğrencileri memnuniyetlerini ifade ederek, “İÜ’nün Türkiye’de ilk kurulan üniversite” olduğunu belirten sözlerle üniversitenin tarihi değerine dikkat çektiler. Konuk öğrenciler İletişim Fakültesi gezisi kapsamında İletim Gazetesi’ni de ziyaret ederek gazete ve gazetecilik mesleği hakkında meraklarını giderdiler.

gazete

piknik

Keyifli Bir Gün Geçirdiler

İletişim Fakültesi tanıtımın ardından konuk öğrencilerle fakülte bahçesinde yapılan piknikte keyifli vakit geçirilmesi her iki tarafın ilerleyen dönemlerde birbirlerini hatırlamaları açısından güzel bir hatıra oldu. Ana kampüste devam eden gezi kapsamında yangın kulesine çıkan öğrenciler İstanbul’u, Yangın Kulesi’nden kuşbakışı seyretme imkanı buldular.

Ana kampüste bulunan yeşil alanı çok beğenen konuk öğrenciler, eğlenceli ve güzel bir gün geçirmiş oldular.

bahçe merkez