İstanbul Üniversitesi’nde Gönüllü Staj Sertifikaları Dağıtıldı

AJANS ÜNİVERSİTE – Duygu ÜNAL

 

İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Araştırma Ve Uygulama Merkezi (KAGEM) Edebiyat Fakültesi bünyesindeki Kurul Odası’nda düzenlediği tören ile staj belgelerini stajyerlerine dağıttı.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak 2010 yılında faaliyetlerine başlamış olan İstanbul KAGEM’in Gönüllü Staj Programı bu yıl da yüzlerce öğrenciye staj sağladı. İÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Özkan’ın da katıldığı törenin açılış konuşmasını İstanbul KAGEM  Müdürü Prof.Dr. Ayşe Ayçiçeği Dinn yaptı.  Gönüllü Staj Programı’nı, stajın zorunlu olmadığı sosyoloji, psikoloji, çalışma ekonomisi gibi bölümlerde okuyan öğrencilerin deneyim kazanabilmesi amacıyla ortaya konmuş bir proje olarak tanımlayan Dinn, lisansta en önemli eksiğin staj olduğunun ve öncelik sırasını son sınıf öğrencilerine verdiklerinin altını çizdi. Daha sonra sözü alan Dekan Özkan ise, stajlar konusunda belli bir mesafe kat etmiş bulunmaktayız şeklinde açıklamada bulundu.

 

DSC_0039

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAGEM nedir?

Kariyer Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi, 2010’dan beri İstanbul Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren, çoğunlukla gönüllü eğitim danışmanları ve öğrencilerin desteğiyle işlerini yürüten bir kurumdur.  2010-2012 sürecinde kariyer danışmanlığı, etkili iş arama becerileri, iş gezileri, uzmanlarla sohbetler gibi çeşitli etkinlikler sağlayan kurum, 2012’den beri firmalarla bağlantı kurarak zorunlu staj gerektirmeyen bölümlerin öğrencileri için staj ayarlama görevini üstlenmiştir. Bu proje dahilinde 2012 yılında 600, 2013 yılında 522, 2014 yılında 600 olmak üzere toplam 1722 öğrenciye staj imkanı sağlamıştır.