İstanbul Üniversitesi’nde Bahar Heyecanı

AJANS ÜNİVERSİTE – Selin ŞAHİN – Elif  Nur  BİLGİÇ

 

İstanbul Üniversitesi yeni eğitim-öğretim yılının ikinci yarısına başladı. Yaklaşık bir buçuk ay süren yarıyıl tatilinin ardından öğrenciler yeniden yerleşkelerdeki yerini aldı. Ajans Üniversite olarak bizler de bu yeni dönemde öğrencilerin duygu ve düşüncelerini sizlerle paylaşmak için kısa bir söyleşi hazırladık

 

Dinç Örer
Dinç Örer

 

‘Suç İşlemeden Kitap Çıkarmak İstiyorum’

 İlk olarak  konuştuğumuz 60 yaşındaki Hukuk Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi Dinç Örer: “Bu fakülteye gelmeden önce  doğru bildiğim birçok şeyin yanlış olduğunu fark ettim. Hukuk kuralları, kanunlar hakkında bilgi sahibi olarak suç işlemeden kitap çıkarmak istiyorum” dedi.

 

Bu Fakülteye Gelmeden Önce Sadece Öğretmen Olacağımı Düşünürdüm

Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde dördüncü sınıf öğrencisi olan Baran Anış  “ Bu fakülteye gelmeden önce sadece öğretmen olabileceğimi düşünürdüm. Ancak bu fakültede yönelebileceğim birçok yeni alan keşfettim. Gelecekte de akademik bir kariyer yapacağım” diyerek bu dönem mezun olacağı için heyecanlı olduğunu sözlerine ekledi.

 

Çetin Oral
Çetin Oral

 

4 Yıl Önce Burada Olacağımı Biliyordum’

Siyasal Bilgiler Fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi Çetin Oral “ Ben 4 yıl önce araştırma içine girdim. Yakın dönemde başarılı olacağımı düşünüyorum. İlerde vergi müfettişi ya da hâkim olabilirim. Yurtdışına da gitmek istiyorum” diye konuştu.

 

‘Üniversite Gelecek İçin Bir Araç’

Son olarak konuştuğumuz, Radyo, Televizyon ve Sinema birinci sınıf öğrencisi Ercihan Şenel üniversitenin gelecek için bir araç olduğunu belirterek  çevrenin sunduğu imkanları değerlendirdiğini vurguladı. Ayrıca bu dönem uygulamalı dersler ve stüdyo konularına geçecekleri için heyecanlı olduğunu da belirtti.