İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 187. Mezuniyet

AJANS ÜNİVERSİTE- Elif KARAKOÇ

Fotoğraf: Esra MUTLU

 

 

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi(İTF) Mezuniyet Töreni, 23 Haziran’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi

 

İÜ Rektör Yardımcısı, İTF Dekanı ile Öğretim Görevlileri ve mezun yakınlarının katılımıyla gerçekleştirilen törende, İTF’nin Tıp Doktoru unvanı alan 187. Dönem mezunlarına diplomaları verildi.

 

DSC_0494

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soma Maden Faciası’nda ölen işçiler için yapılan anma sonrası başlayan törende ilk olarak dönem birincisi Dr. Müge Göre konuştu. “Türkiye’de sağlık sisteminin lokomotifi olmuş bir üniversiten mezun olmak ayrıcalıktır” diyen Dr. Göre, altı yıl süren hekimlik öğrenimi boyunca maddi manevi destekçisi olan herkese teşekkürlerini bildirdi.

 

DSC_0510

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonrasında konuşan İÜ Tıp Fakültesinden emekli Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ali Akyüz, konuşmasında mezun olan öğrencilere hekimlik hayatlarında başarılar dilerken, kamu alanındaki sağlık kurumlarının yaşadığı sıkıntılardan da bahsetti. Yönetenlerden bu sağlık kurumları için daha fazla ihtimam beklediklerini iletti.

 

 

DSC_0582

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İÜ Tıp Fakültesi Dekanı M. Bilgin Saydam’ın hekimlik andını mezunlara okutmasının ardından yaptığı konuşma sonrasında fakülte birincisi, ikincisi ve üçüncüsü diploma ve ödüllerini İTF Emekli Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Korkmaz Altuğ’un elinden aldı.   Fakülte birincisi Dr. Müge Göre’nin mezuniyet kütüğüne rozeti çakmasının ardından bilimsel çalışmalar, sanat, spor ve sosyal sorumluluk alanında dekanlık ödülü alan öğrenciler İTF öğretim görevlileri tarafından ödüllendirildi.

 

DSC_0598

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Törenin sonuna yaklaşırken mikrofonu devralan mezunlar, hazırladıkları metni okuyarak altı yıllık eğitim hayatları süresince bilgilerinden yararlandıkları hocalarına ve maddi manevi desteklerini kendilerinden esirgemeyen ailelerine teşekkür ettiler.   Mezuniyet töreni, mezun olan öğrencilerin tümünün diplomalarını almasıyla son buldu.