İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

AJANS ÜNİVERSİTE – Erhan ERKİP

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet töreninde açılışın ardından yüksekokulun tüm bölümlerini kapsayan tanıtım filminin gösterimi yapıldı. Yüksekokulun öğrencileri adına konuşmasını yapmak için kürsüye ilk olarak Sami Kılıç çıktı.

DSC_0448

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mert Savrun ve ardından İÜ TBMYO müdürü Prof. Dr. Erdoğan Köse çıktı.

DSC_0437

İÜ 37. Spor Şöleni Futbol Turnuvası’nda şampiyon olan İÜ TBMYO futbol takımına teşekkür belgeleri, madalyaları ve kupaları takdim edildi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Savrun, kupayı yüksekokul adına Prof. Dr. Köse’ye takdim etti.

DSC_0471

Emekli olan İÜ TBMYO sekreteri Nihal Sözeri’ye plaket ve manevi İstanbul Üniversitesi parası verildi.

DSC_0486

Diploma törenine geçildiğinde sırasıyla; Ayakkabı Tasarım ve Üretimi, Basım ve Yayın Teknolojileri, Bilgisayar Programcılığı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Deri Teknolojisi, Elektrik, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Lastik-Plastik Teknolojisi, Makine, Otomotiv Teknolojisi, Özel Güvenlik ve Koruma, Radyo ve Televizyon Teknolojisi, Seramik Cam Çinicilik, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Sualtı Teknolojisi ve son olarak Uçak Teknolojisi bölümlerinden öğrenciler temsili diplomalarını aldılar.

DSC_0530

Kapanışa doğru Tüm öğrenciler sahneye davet edildi ve diploma yemini edilerek kepler atıldı.