İstanbul Üniversitesi Şubat Ayı Gezileri

Her hafta Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen ilköğretim ve lise öğrencileri İstanbul Üniversitesi’ni ziyaret ediyor. Geçtiğimiz 11 Şubat–28 Şubat 2014 tarihleri arasında 10 okuldan İÜ Beyazıt Yerleşkesi’ne gelen öğrenciler, İstanbul Üniversitesi’nin tarihi havasını soludular.

 

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen İstanbul Üniversitesi Gezi Programı kapsamında; 11 Şubat tarihinde Lapseki Hüseyin Akif Terzioğlu, Gökyüzü Koleji; 14 Şubat tarihinde Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi; 18 Şubat tarihinde Savmacılar Anadolu Lisesi, İhlas Koleji; 20 Şubat tarihinde Bahçelievler Anadolu Lisesi, Cihangir Koleji; 25 Şubat tarihinde Kocaeli 24 Kasım Anadolu Lisesi; 27 Şubat tarihinde Körfez Oruç Reis Anadolu Lisesi ve 28 Şubat tarihinde ise Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi İstanbul Üniversitesi’ni ziyaret ettiler.

DSC_9043

Öğrenciler, İÜ Atatürk ve Gençlik Anıtı önünde, İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevlileri tarafından İstanbul Üniversitesi’nin tarihçesi, eğitim yapısı, burs, beslenme, sportif olanakları sosyo-kültürel faaliyetleri, Farabi ve Erasmus programları hakkında bilgilendirilmektedirler. İÜ Siyasal Bilgiler, İÜ Hukuk ve İÜ İktisat Fakültelerini gezen öğrenciler, İstanbul Üniversitesini yakından tanıma imkânı buldular.

DSC_0318

DSC_8933

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü