İÜ Rock Kulübü Konserler Düzenlemeye Devam Ediyor

AJANS ÜNİVERSİTE – Özge TAN

“Rock ve metal müziği kitlelere ulaştırmak amacıyla 1992’de Avcılar’da Türkiye’nin ilk rock kulübü olarak Adil Akbay ve kurucu başkan Tayfun Altınbaş önderliğinde İÜRK ortaya çıktı” şeklinde konuşan İbrahim Cemre Beşir, “Amacımız rock ve metal müziğin Türkiye’deki eksikliklerini gidermek” dedi. Enstrüman çaldığı halde bir grubu olmayan insanları bir araya getirerek yeni rock gruplarının doğması için çalışmalar yürüttüklerini açıklayan Beşir, “İÜRK tarafından 2009’da ‘Rock ve metal tarihi’ söyleşisini gerçekleştirdik. 2010 bahar şenliklerinin altından İÜRK olarak tek başımıza kalktık. 2011’de rock müziğin geleceği üzerine konuşmak üzere Beyazıt’ta üniversite dışından da katılımlarla tekrar toplandık.  Yine 2011 yılında Rock FM’de Hayko Cepkin ve Aydilge söyleşisi yaptık” diyerek çalışmalarını anlattı.

Şu an başkanlığını Berker Buğur’un yaptığı İÜRK, metal tarihi üzerine film gösterimleri de düzenliyor. Ayrıca her Kasım’ın 13’ünde gelenekselleşen çiğ köfte etkinliklerinde buluşuyorlar.

Başkan Yardımcısı Beşir, “Bir arkadaş topluluğundan 24 yıllık bir kulüp doğdu. Türkiye’de rock müziğin yayılmasında kulübümüzün katkısı büyüktür ve bundan dolayı Türk rock müziğinin isimleri tarafından bilinen ve saygı duyulan bir kulübüz” açıklamasında bulundu. Seneye 25. yıllarını kutlamak için sayısız konser düzenlemeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.