İstanbul Üniversitesi Minifest İle Coştu

AJANS ÜNİVERSİTE –  Kerem HANÇER

 

Radyo İletişim’in düzenlediği Minifestlerin 3.’sü 30 Nisan Çarşamba Günü İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde gerçekleşti. Minifest’de sırasıyla Depthless, Kaç Canım Kalmış ve Sharpera sahne aldı

 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama birimi Radyo İletişim, İstanbul Üniversitesi’nde daha öncede düzenlediği Minifest etkinliklerinin 3.’sünü, 30 Nisan Çarşamba Günü, İstanbul Üniversitesi Beyazıt Merkez Kampüsü’nde gerçekleştirdi. Saat 11.00’de DJ performanslarıyla başlayan Minifest’e geçen yılların aksine, ‘Üniversite Medya Birliği ve İÜ Sosyal Medya Kulübü katılımlarıyla destek verdi. Yağmurlu havaya rağmen beklenenin üzerinde katılımın gerçekleştiği Minifest’de ilk olarak Alternatif Hard Rock Grubu Depthless sahne aldı. Dpthless’ın performansının ardından Minifest, Zumba Fitnes Dans Grubu’nun gösterisiyle devam etti.

 

Minifest İlklere Ev Sahipliği Yaptı

Bu yıl kurulan, Grup Kaç Canım Kaldı ve Sharpera, ilk sahne performanslarını Minifest’de gerçekleştirdi. Buna rağmen İÜ öğrencilerinden tam puan alan gruplar ilk performanslarını gerçekleştirdiklerini hissettirmedi. O kadar ki Grup Kaç Canım Kaldı’nın bateristinin rahatsızlanarak gelememesi üzerine, Grup Sharpera’nın bateristi Efe Ağaçkesen, ilk kez Minifest’de karşılaştığı Grup Kaç Canım Kaldı üyeleriyle birlikte sahne aldı.

‘’Bizim için burada sahne almak efsane’’

İlk sahne performansını Minifest’de veren Grup Sharpera solisti Melih Müderrisoğlu, kendisinin ve grup üyesi arkadaşlarının daha önceleri bireysel olarak birçok yerde sahne aldıklarını ama grup olarak ilk kez sahne almanın sahneye çıkmanın heyecanın çok başka olduğunu söyledi. Ayrıca kendisi de İÜ öğrencisi olan Müderrisoğlu, İÜ’de ve özellikle ana kampüste sahne almanın kendisi için efsane bir duygu olduğunu aktardı.

Boğaziçi Caz’dan bir grup doğdu

İlk kez Minifest’de grup olarak sahneye çıkan ‘’Grup Kaç Canım Kaldı’’  üyeleri aynı zamanda ünü dünyaya ulaşan Boğaziçi Jaz Korosu üyelerinden oluşuyor. Yeni kurulan ve şimdiden ümit vadeden grubun performansı öğrenciler tarafından dakikalarca alkışlandı ve grup defalarla sahneye tekrar çağırıldı.