İstanbul Üniversitesi (İÜ) 1. Engelsiz Satranç Turnuvası Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE- Batuhan DEMİRCİ

1.Engelsiz Satranç Turnuvası açılışında konuşma yapan İÜ ENUYGAR Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Songül Atlınşaçlı, “Engelli ve engelsiz insanları bir araya getirmek amaçlı toplanılmıştır” diyerek etkinliğin amacından söz etti.

Açılış konuşmasının devamında etkinliğin düzenlenmesinde büyük katkısı olan İÜ İktisat Fakültesi Öğrencisi Ali Yavuz konuşmasına başlamadan önce tüm engellilerin Engelli Haftasını kutladı. Yavuz, “Engelliler toplum dışında sayılamaz ve biz engellilerin diğer insanlardan hiçbir farkımız yok” diyerek konuşmasını sürdürdü. Konuşmasının devamında Yavuz, satranç turnuvasının ve kendilerinin de tek gayesinin toplumla engellilerin bütünleşmesi olduğunu vurguladı. Konuşmasının son cümlelerinde etkinliğe katılan herkese içtenlikle teşekkür etti.

Satranç Turnuvası başladıktan sonra, turnuvada yarışanların arasında kısa bir röportaj veren ENUYGAR Müdürü Prof. Dr. Resa Aydın, “Bütün öğrenciler bir araya gelerek ortak bir amaç uğruna engelli ve engelsiz insanları bir araya getirmek tüm amacımızdır” dedi.

Etkinlikte ayrıca satranç turnuvasına sponsor olanlara teşekkür plaketi verildi. Turnuva ödül töreni ile sona erdi.