İÜ İletişim Fakültesi’ne 7 Ödül Birden

AJANS ÜNİVERSİTE- Gözde AVCI

Bu yıl 25.si  gerçekleşen “Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması”nda İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi  7 dalda ödüle layık görüldü.

5 ana daldan ilki olan yazılı dalda; “haber – haber araştırma” kategorisinde ikincilik ödülü, “YGS’ de Bir İlk: Twitter Mağdurluğu” adlı haberi ile  Gazetecilik Bölümü öğrencisi  Sacide Bahar Demirel’e verildi.

Reklam dalında bu ana dalın ilk kategorisi olan “reklam filmi senaryosu” ikincilik ödülünü “İçinizdeki Çocuğu Seven Sigorta” adlı projesi ile  Halkla İlişkiler Tanıtım Bölümü öğrencisi Merve Rukiye Canki aldı.  Aynı dalda “basın reklam (gazete, dergi)” kategorisinde “Kabına Sığmayanlara” adlı projesi  ve “Açıkhava reklamı” kategorisinde  ise “Hızlı Yazdırır Zaman Kazandırır” adlı projesi  ile Halkla İlişkiler Tanıtım Bölümü öğrencisi Ekrem Ateş birincilik ödülünü aldı.

3 ödül birden kazanan Halkla İlişkiler Tanıtım Bölümü öğrencisi Kaan Küçükaslan : İnternet yayıncılığı dalında “İnternet sitesi” kategorisinde  “www.atolyesimetri.org” ile  birincilik ödülünü, aynı dalda blok kategorisinde  “www.fotografcist.com” ile ikincilik ödülünü ve aynı ana dalın “sosyal medya projesi” kategorisinde “www.baliklarolmesin.org” sitesi ile ikincilik ödülünü aldı.

Büyük bir coşku içinde kutlanan gecede ödüllerin verilmesinin ardından, öğrencilerin yetişmesine katkılarından dolayı 20 iletişim fakültesi dekanına beratlar verildi.

DSC_0097

DSC_0084