TAV Özel Güvenlik Hizmetleri İle Protokol İmzaladık

AJANS ÜNİVERSİTE

İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ve TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Turgay Şahan’ın katılımıyla gerçekleşen protokol imza törenine TBMYO Müdürü Prof. Dr. Umay B. Fırat, TBMYO Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. A. Erhan Bakırcı, Öğr. Gör. A. Serdar Gültek, Araş. Gör. Murat İnan Kul katıldılar.

DSC_5959

Protokolün amacı, özel güvenlik sektöründe istihdam edilecek personelin eğitimi, teknik, teknolojik, insan kaynakları bağlamında politikalarına katkıda bulunmak ve bu bağlamda yapılacak faaliyetlerin düzenlenme ile ilgili esas ve yükümlülükleri kapsamaktadır.

Öğrencilerin kariyer planlamasına katkıda bulunmak amacı ile düzenlenen etkinliklere destek verecek olan program, ülkemiz özel güvenlik ve koruma sektörünün meslek standartlarının dinamik sistem yaklaşımı ile belirlenmesi, kanun yapıcı ve piyasa yapıcıların karar alma süreçlerinde öncü ve belirleyici olma noktasında ulusal ve uluslararası seminer, sertifika programı, çalıştay gibi eğitimler planlanmasını da kapsamaktadır.

DSC_5897

İmzalanan protokol kapsamında, İÜ TBMYO Özel Güvenlik ve Koruma Programı, TAV’ın kendi bünyesinde düzenleyeceği kurs ve seminerlere ve bu ortaklıkça yapılacak sektörel eğitim faaliyetlerinde ihtiyaç duyulan uzman öğretim elemanı desteğini de sağlayacak.

DSC_6014

TAV Özel Güvenlik Hizmetleri ise bu protokol çerçevesinde, program öğrencilerinin staj ve iş imkânlarından öncelikli faydalanmalarına ve gerek İÜ TBMYO Özel Güvenlik Koruma Programı’nın kendi bünyesinde düzenleyeceği kurs ve seminerlere, gerekse de sektörel eğitim faaliyetlerinde ihtiyaç duyulan uzman personel ve eğitim altyapısı desteği verecek.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü