İstanbul Üniversitesi Hayalleri Renklendiriyor

AJANS ÜNİVERSİTE

Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencilerinin geliştirdiği proje kapsamında kurdukları “Çözüm Ajans”, çocukların hayal güçlerinin gelişmesine katkı sağlıyor. Çözüm Ajans’ın “Hayaller Renklensin Çocuklar Şenlensin” sloganıyla yola çıkan proje, bireysel olarak köy okullarına destek oluyor.

İÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi Osman Kılıç önderliğinde başlatılan proje ile Doğu’daki öğrencilerin daha rahat bir şekilde eğitim alarak, hayallerini gerçekleştirebilmeleri hedeflendi. Projede, Ağrı’daki Diyadin ve Eleşkirt Aydıntepe İlkokullarına, Kars’da ise Kağızman Çallı Köyü İlkokulu’na resim defterleri ve boya setleri gönderildi.

200 öğrenciye, toplam 800 adet olmak üzere; resim defteri, boya seti, kurşun kalem, silgi malzemeleri ve Sami Aslan’ın şiir kitapları ulaştırıldı. Projede; İbrahim Yetimova, Osman Kılıç, Mesut Koş, Cevat Ekici, Esra Şimşek Paralı, Batuhan Geçengün, Atakan Aslan isimli öğrenciler yer aldı.

ARS Bebek ve Sinada Edebiyat Dergisi’nin sponsorluğunu üstlendiği, “Renkli Resimler Renkli Hayatlar” projesiyle, öğrenciler mezun olsalar dahi, gelecek yeni neslin onların bıraktığı yerden projeyi sürdürebilmeleri için yeni proje arkadaşları arıyorlar.