İÜ Eczacılık Fakültesi’nin Mezuniyet Coşkusu

AJANS ÜNİVERSİTE- Burcu GÜLER

Fotoğraf- Ozan ÖZEN

 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Eczacılık Fakültesi’nin Mezuniyet Töreni 30 Haziran’da, İÜ Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda düzenlendi

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreninde Eczacılık Fakültesi mezunlarının 5 yılda yaşananları anlatan video gösterimi yapıldı. Video gösteriminin ardından konuşmasının yapmak üzere Fakülte Temsilcisi Hakan Can kürsüye çıktı. Hakan Can konuşmasında İÜ Eczacılık Fakültesinin kısa tarihinden bahsetti. Can, İÜ Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin değerli öğretim üyeleri ve hocalarının verdikleri bilgilerden güven aldıklarını bunun yanı sıra demokrasi, özgürlük gibi alanları da onlardan öğrendiklerini ifade etti.

 

 

DSC_0107

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul Ecza Kooperatifi 2. Başkanı Ecz. Hakan Ertem, konuşmasında gerçekleşen bu törenin, uzun bir eğitim dönemi sonucunda yakın günlerde mesleğini icra edecek öğrenciler için önemli olduğunu söyledi. Ecz. Ertem, “ Bizim konumuz ilaç. İlaç çok değişken bir kavram. Zaman içerisinde değişiklikler oldu. Ve biz eczacı meslek gurubu da bu sürece uyum sağlamaya çalışıyoruz.” diyerek bu süreçle ilgili bilgiler verdi. Birinci Bölge İstanbul Eczacı Odası Saymanı Ecz. Murat Duman konuşmasında, “ Gittiğiniz bölgelerde eczacılık mesleğine, eczacılık meslek örgütlerine ve odalarına sahip çıkmaları gerekiyor.” diyerek mezun öğrencilere meslek hayatlarında başarılar diledi.

 

 

DSC_0118

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Oğul Araman, konuşmasında çok çalışmanın önemine vurgu yaptı. Prof. Dr. Araman, “Gerçekten çok çalışmamız gerekiyor. Her zaman söylediğim gibi yabancı meslektaşlarımızdan hiçbir eksiğimiz yok. Buna inanıyorum. Sadece çalışmaya gayret etmemiz gerekiyor.” dedi. Prof. Dr. Araman, “İÜ Eczacılık Fakültesi bu coğrafyadaki en iyi Eczacılık Fakültesidir. Hem öğretim hem de öğrenci kalitesiyle.” diyerek İÜ’de okumanın önemli bir ayrıcalık olduğunu söyledi.

 

DSC_0130

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şafak Sahir Karamehmetoğlu yaptığı konuşmada İÜ en köklü ve en eski üniversitelerinden biri olduğunu belirterek böyle bir üniversitenin mensubu olmanın gurur verici olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Karamehmetoğlu, “ Aynı zamanda kendi hastam olan Neşe Yavaş’ın mezun olması benim için çok önemli. Gerçekten ben onu çok takdir ettim. Kendisi geçirdiği kazadan sonra tüm zorluklara rağmen büyük gayret gösterdi azmetti ve bugün mezun oldu” diyerek bunun bir başarı öyküsü olduğunu söyledi.

 

 

DSC_0136

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakülteyi dereceyle bitirenlere ödülleri verildikten sonra fakülte birincilerinden Nurdan Dağtekin konuşmasında , “Bugün arkadaşlarım ve benim için önemli bir gün. Bugün bizim Eczacılık Fakültesi öğrenci statüsünü bir kenara bırakıp bir ömür boyu taşıyacağımız eczacılık unvanına edindiğimiz ilk gün. Yeni bir hayata başlamak için adım attığımız ilk gün” diyerek tüm meslektaşlarına başarılar diledi. Diğer Fakülte birincisi Ekrem Kıcıkoğlu konuşmasında mezun olan arkadaşlar adına bu konuşmayı yapmaktan onur duyduğunu dile getirip eczacılık mesleğinin sorunlarından bahsetti.

 

DSC_0170

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0177

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İÜ Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Afife Mat’ın yaptığı yemin törenin ardından keplerin atılmasıyla mezuniyet töreni sona erdi.