İstanbul Üniversitesi Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ndeydi

AJANS ÜNİVERSİTE

Ülkemizin tüm şehirlerinde 15 Temmuz Darbe Girişimi’nden beri devam etmekte olan demokrasi nöbetleri 7 Ağustos 2016 tarihinde Yenikapı Meydanı’nda düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” ile taçlandırıldı. Yaklaşık olarak 5 milyon kişinin katıldığı tarihi mitinge İstanbul Üniversitesi de katıldı.

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın öncülüğünde İstanbul Üniversitesi’nden akademik ve idari personel ile öğrenciler miting alanında buluştu. Tüm Türkiye’nin tek yürek olduğu mitingde siyasi partilerin liderleri “Teröre ve Darbeye Karşı Birlik” çağrısı yaptı.

mahmut ak miting  foto
İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın miting alanında özçekimi
IMG-20160808-WA0008
İÜ Basın İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve İÜ Rektörlük Basın Danışmanı Prof. Dr. Ergün Yolcu’nun Prof. Dr. Sedat Murat ile miting alanınada özçekimi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve parti liderlerinin selamlamasının ardından miting İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Alanda okunan Kuran’ın ardından sahneye çıkan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, mitinge katılanlarla birlikte dua etti. Mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar da birer konuşma yaptı.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü