İstanbul Üniversitesi BGD, Merve’yi Kaptı

 

AJANS ÜNİVERSİTE-Dilara YÜKSEL

 

Geçtiğimiz sezon Eurocup’ta Türkiye’yi başarı ile temsil ederek, yarı finale kadar yükselen İstanbul Üniversitesi Basketbol Geliştirenler Derneği (İÜBGD) transfere erken başladı

 

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ni normal sezonda 4. Sırada bitiren İÜBGD, A Kadın Basketbol Milli Takımının ve Mersin Belediyespor’un başarılı oyuncusu Merve Aydın, İstanbul Üniversitesi BGD ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

 

BGD Yönetim Kurulu Üyesi Çağın Keskin, ”BGD’nin göreve gelmesinden sonra yaptığımız transferlerle, İstanbul Üniversitesi iki yılda çok başarılı sonuçlar aldı. Tarihinde ilk kez Eurocup’ta yarı final oynadı. Yeni sezonda çıtamızı daha yukarıya çektik. Bu nedenle transferlerimize erkenden başladık. Transferde genç ve istikbali olan oyuncuları kadromuza dahil edeceğiz. A Milli Kadın ve Mersin Belediyespor’un oyuncusu Merve Aydın’ı renklerimize bağladık. İlerleyen günlerde bombalarımızı teker teker patlatacağız” şeklinde konuştu.

 

Kendisini isteyen takımlar olduğunu söyleyen Aydın, “İstanbul Üniversitesi BGD’den transfer önerisini hiç düşünmeden kabul ettim. Avrupa’da ve Türkiye’de İstanbul Üniversitesi’nin büyük hedefleri olduğu için kabul ettim. Beni İÜBGD’ye transfer edenlerin beklentilerine en iyi biçimde yanıt vereceğim” dedi.

 

Kaynak: İÜ Spor Birliği