İstanbul Üniversitesi Bahar Şenlikleri Sona Erdi

AJANS ÜNİVERSİTE ­ Devrim ÇIRPAN, Serhan SEVİN

İstanbul Üniversitesi tarafından düzenlenen “2015 Bahar Şenliği” organizasyonu 4 Mayıs Pazartesi günü yapılan etkinliklerle başladı. Avcılar Kampüsü’nde düzenlenen etkinlikler büyük ilgi görürken çeşitli fakültelerden gelen çok sayıda öğrenci baharın tadını çıkarttı. Şenlik alanında çok sayıda yiyecek ve içecek standı öğrencilerin hizmetine sunulurken öğrenci kulüpleri yine kendi stantlarını açarak hem kendi tanıtımlarını yaptılar hem de farklı ilgi alanlarına sahip öğrenciler ile tanıştılar.

_DSC0009

Şenliklerde 4 Mayıs Pazartesi Gripin, 5 Mayıs Salı günü Aydilge, 6 Mayıs Çarşamba günü Best Fm’in Dj’leri, 8 Mayıs Cuma günü Zakkum, 9 Mayıs Cumartesi Can Bonomo ve 10 Mayıs Pazar günü Resul Dindar sahne aldı.

DSC_0032

Kulüpler Yoğun İlgi Gördü

Şenlik alanında açılan stantlara öğrenci kulüpleri büyük ilgi gösterdi. Liderler Kulübü’nden, Gökhan Çalışır ve Dilara Tanış, şenliklere katılımın yoğun olduğunu ve kulüp olarak üye sayılarına olumlu yansıdığını söylediler. Vahşi Yaşamı Araştırma ve Koruma Kulübü üyelerinden Civan Ceylan ile Cemre Barut ise kulüplerine ilginin son derece yoğun olduğunu belirtti. Stantta yer alan şahin de son derece yoğun ilgi ile karşılaştı. Amerikan Futbolu Kulübü üyeleri Onur Duzcu ve Berkay Ogan ise şenlikte üye sayılarını arttırdıklarını ve pazar günü yapılacak Amerikan Futbol Takımı seçmelerine bütün İstanbul Üniversitesi öğrencilerini beklediklerini söyledi.

DSC_0459

Şenlik alanında gerçekleştirilen müzik yayınlarının yanında “Radyo İletişim” de birbirinden farklı müzik tarzlarını öğrencilerle buluşturdu. İletişim Fakültesi’nin canlı yayın aracı da Avcılar Kampüsü’nde faaliyet gösterirken çok sayıda öğrenci ve misafir Radyo İletişim ile İletişim Fakültesi hakkında bilgi sahibi oldu.

DSC_0517

DSC_0547