İstanbul Üniversitesi 1453 Ödülleri Görkemli Bir Gecede Sahiplerini Buldu

AJANS ÜNİVERSİTE – Fatma Büşra COĞUPLUGİL, Damla ESKİKÖY

Ödül töreni İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasına ödül törenine katılım gösteren ödül sahiplerine ve organizasyonu oluşturan İÜ Öğrenci Konseyi’ne teşekkürlerini ileterek başlayan Prof. Dr. Mahmut Ak, “Öğrencilerimiz burada eğitim alıyorlar ve bu eğitimin gereği olarak bir takım araştırma hizmetlerine katılıyorlar. Ama öğrenciliğin en önemli kısmı, destek unsuru gibi görünen 3 önemli alan spor, müzik ve sanatta kendi varlıklarını göstermeleridir” şeklinde konuştu.

mahmut ak

İÜ, Türkiye’de Spora En Fazla Katkı Veren Üniversite Oldu

Ödül törenin gerçekleştiği gün Türkiye Üniversite Sporları’ndan gelen bir yazıyı öğrencilerle paylaşan Prof. Dr. Ak, İstanbul Üniversitesi’nin bu yıl içerisinde Türkiye’de spora en fazlı katkı veren üniversite olması dolayısıyla tebrik edildiğini aktardı.

DSC_0311

“Yıllar Sonra Kendi Üniversitemin Ödül Töreninde Yer Aldığım İçin Gururluyum”

Yılın en iyi yazarı ödülü İÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Enes Kaşkaş tarafından İbrahim Kalın’a takdim edildi. İbrahim Kalın yıllar sonra mezun olduğu üniversiteye dönmenin heyecanını ve gururunu yaşadığını belirterek İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’a ve İÜ Öğrenci Konseyine ödül törenini organize etmelerinden dolayı teşekkür etti.

Yılın en iyi yazarı ödülüne layık görüldüğü için teşekkürlerini ileten Kalın, “Fakat yazar kelimesine takıldım. Çok modern bir tabir. Ömrü ne kadar olur bilmiyorum. Aslolan insanın ürettiği fikirdir, düşüncedir. Bununla ortaya koyduğu eserlerdir. Bunları ortaya koyarken sahip olduğu mesuliyettir. İnşallah bu ödül, bu mesuliyeti hatırlamamıza, şahsen benim hatırlamama vesile olur” şeklinde konuştu. Ödül töreninde öğrenciler sanatçıların konserleriyle eğlendi.

DSC_0151

Yılın En İyi Türk Halk Müziği Sanatçısı: Mustafa Yıldızdoğan

DSC_0222

Yılın Müzik Adamı: Gökhan Türkmen

DSC_0259

Yılın Müzik Kadını: Ziynet Sali

Ödüllerini alan sanatçılar ödül törenine katılanlara şarkılarıyla keyifli anlar yaşattı.

erbakan Malkoç

Yılın Girişimci İş Adamı: Erbakan Malkoç

payitaht

Yılın Dizisi: Payitaht Abdülhamit
Yılın En Etkili Sivil Toplum Kuruluşu: Kızılay
Yılın Sosyal Sorumluluk Proje Reklamı: Darüşşafaka
Yılın Sporcusu: Kenan Sofuoğlu
Yılın Bilim İnsanı: Aziz Sancar
Yılın Genç Bilim İnsanı: Ahmet Serdar Mutluer
Yılın Çıkış Yapan Radyosu: CRI TÜRK Radyo
Yılın Çıkış Yapan Yönetmeni: Alişan Günay Yıldırım

Ödül töreninin sonunda öğrenciler Dj Emre Kocadağ’ın sahne performansı ile eğlenmeye devam etti.