İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nda Caz Rüzgarı Esecek

AJANS ÜNİVERSİTE- Osman DEMİRKIRAN

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 17 yıldır Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen 21. İstanbul Caz Festivali, 1 – 16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

21. İstanbul Caz Festivali, 13 farklı mekânda 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek 28 konserle, bu yaz yine İstanbul’u caz müziğinin efsaneleriyle hareketlendirecek.

 

İstanbul Caz Festivali’nin tam programı Bej Karaköy’de yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantının açılış konuşmasını İKSV Genel Müdürü Görgün Taner yaptı.

Toplantıda daha sonra söz alan İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin, festivalin programında yer alan konserlerle ilgili bilgi verdi. Caz dünyasından da önemli isimlerin katıldığı toplantı, Muhsin Akgün, Elif Çağlar, Çağlayan Çevik, Kaan Sezyum, Emel Kurhan gibi tanınmış gazeteci ve sanatçıların konuk DJ’lik yaptığı partiyle devam etti.

 

Şehrin Her Köşesinde Caz

Programında sunduğu çeşitliliğin yanı sıra kullandığı konser mekânlarıyla da izleyiciler için yeni keşif olanakları sağlayan İstanbul Caz Festivali, bu yıl da farklı mekânlara yayılarak müzikseverlere ilkler yaşatmaya devam edecek.