İnsanoğlu Kuş Misali Sergisi

0

AJANS ÜNİVERSİTE- Seray YALÇIN

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Aydın Doğan Vakfı işbirliğiyle düzenlenen “İnsanoğlu Kuş Misali” sergisi, İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde sanat severlere sunuldu

İnsanoğlu Kuş Misali sergisi, Selçuk Demirel’in 1974’ten 2014’e kadar geçen süreçte, dünyanın önemli olaylarını, dünya gündemine farklı bir bakış açıcı getirerek, sosyal ve siyasal çizimler üzerinden gözler önüne sürüyor.
Sergi, Selçuk Demirel’in çalışmalarının ilk döneminde, Türkiye’de politik yayınlar için hazırladığı bir dizi afiş ile açılıyor. Serginin sonraki bölümlerinde ise yer alan çizimler,”Jeopolitik”, “İnsan Hakları”, ve “Düşünmek” adlı, üç tema altında inceleniyor.
Selçuk Demirel’in çizimlerinde, insan merkezli bir anlatım ve dünyadaki ifade özgürlüğünün, hakların, mücadelenin yansımaları görülüyor. Çizimlerde gördüğümüz “öğütme makinesi”, sanatçının bireyle olan dayanışmasını gösteriyor.

Küratörlüğünü Valerie Dardenne’nin, sergi düzenini ise Yılmaz Aysan’ın yaptığı sergi, İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde sanat severlerini bekliyor.

 

10419683_671288766272906_890472985_n

 

 

 

Share.

About Author

Comments are closed.