İnovasyon Haftası’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Üniversitesi Standını Ziyaret Etti

AJANS ÜNİVERSİTE

Türkiye’nin en verimli elektrikli arabası SOCRAT-EV’15’in de yer aldığı Türkiye İnovasyon Haftası, 3-4-5 Aralık tarihlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bakanların ve birçok iş adamının katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. SOCRAT-EV’15’in standını ziyaret ederek yetkililerden bilgi alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan SOCRAT-EV’15’i imzaladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğrencilerle kısa bir süre sohbet ettikten sonra, SOCRAT ekibi kendisine takım tişörtü hediye etti.

İstanbul Üniversitesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK) “hidromobil” ve “elektromobil” kategorilerinde düzenlenen Alternatif Enerjili Araç Yarışları 2015’te Socrat-EV araçları ile birincilik elde etti.

İÜ TTM de İnovasyon Haftası’na Katıldı

Türkiye İnovasyon Haftası’nda İstanbul Üniversitesi standında İÜ Teknoloji Transfer Merkezi tarafından 2015 yılı içerisinde TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görülen projelerin tanıtımı yapıldı. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş standı ziyaret ederek ürüne dönüşen projeler hakkında detaylı bilgi aldı.

Bu yıl Hollanda’nın “partner ülke” olarak yer aldığı Türkiye İnovasyon Haftası 2015, dünyada ve Türkiye’de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini İstanbul’da bir araya getirerek inovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları ile dolu dolu geçti. Katılımcılar İstanbul Üniversitesi projelerine yoğun ilgi gösterdi.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü