İndie müziğinin Madonna’sı İstanbul’a geliyor

AJANS ÜNİVERSİTE- Osman Demirkıran


Norveçli İndie müzik sanatçısı, şarkı yazarı ve gitarist Ane Brun, müzikteki 10. yılını en popüler şarkılarını bir araya getiren retrospektif bir albümle kutluyor. Brun, albüm için düzenlenen Avrupa turnesi kapsamında 22-23 Kasım’da İstanbul’a geliyor.

1976 yılında Molde, Norveç doğumlu,  söz yazarı, gitarist ve vokalist Ane Brun, 2001 yılında Barcelona’dan Stockholm’e taşındı. Brun, ilk demo kayıtlarını kendi kurduğu Balon Ranger Recordings’te yaptı. Ane, Katharina Nuttall, Cécile Grudet ve Kim Nelson ile Stockholm’de 2003 yılında ilk albümü ‘Spending Time with Morgan’ı kaydetti. İlk albümünden sonra, Avrupa turnesine çıkan Brun, 11 Avrupa ülkesinde sahne aldı. Turne sona erdikten sonra Katharina Nuttall imzalı 2. Albümü  ‘A Temporary Dive’  2005 yılında Avrupa, ABD, Japonya ve Avustralya’da yayımlandı.
İkinci albümü ‘Temporary Dive’  ile Platinum ödülü kazandı ve Norveç Grammy Ödülleri’nde “en iyi kadın sanatçı” seçildi. Uzun bir süre canlı performanslara ve turnelere vakit ayıran Brun, ‘It All Starts With One’ adlı son stüdyo albümünü 2011’de yayımladı. Brun,  İsveçli caz topluluğu Tonbruket ile birlikte ‘indie’ müzik sevenlere unutulmaz anlar yaşatmaya devam ediyor. Brun, Avrupa turnesi kapsamında 22-23 Kasım’da İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nda hayranlarıyla buluşuyor.

 

brun