İletişim Fakültesi’nde Fotoğraf Sergisi

AJANS ÜNİVERSİTE – Gizem TÜRELİ / Safiye ALTINKUM

Serginin açılış konuşmasında İÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Prof. Dr. Ergün Yolcu “Bugün burada öğrencilerimizle gurur duyduğumuz günlerden birini yaşıyoruz. Varol Uzlu bizim öğrencimizdi. Kendisi çok güzel bir fotoğraf sergisi hazırladı” dedi. Karadeniz kadınlarını anlatan fotoğraf sergisini beğendiğini ifade eden Prof. Dr. Yolcu, aynı zamanda serginin Perşembe günü belgeselinin yayınlanacağını da söyleyerek sözlerini tamamladı.

2J8A1742

Varol Uzlu ise, böyle bir okuldan mezun olmanın gururunu yaşadığını ifade ederek başladığı konuşmasında, bu okula gelip bu etkinliği yapmanın kendisi için öneminden bahsetti ve yardımları için Prof. Dr. Suat Gezgin’e teşekkürlerini sundu. Sergisinde Karadeniz kadınını anlatmaya çalıştığını söyleyen Uzlu, “Karadeniz kadının inatçılığını, doğayla içiçe oluşunu ve Karadeniz’de kadın erkek ilişkilerinin ne kadar içten olduğunu anlatmak istedim. Dilerim ki böyle çalışmalar daha fazla olur ve bu çalışmalara katılım da artar” diyerek konuşmasını noktaladı.

2J8A1734

Kendisinin de Uzlu’yla gurur duyduğunu söyleyen Prof. Dr. Suat Gezgin, Uzlu’yu gerek fotoğrafçılık gerekse belgesel-film alanlarında başarılı bulduğunu ifade etti. Prof. Dr. Gezgin, “Bu serginin açılmasını desteklediği için fakülte yönetimine ben kendi adıma teşekkür ederim. Umarım diğer öğrencilerimiz de böyle başarılı işler yaparlar. Biz fakültemiz olarak onur duyarız ve destek veririz” şeklinde konuştu.

Sergi, 28 Şubat’a kadar fotoğraf severlerle buluşacak.

2J8A1786

DSC_0012

2J8A1773

DSC_0014