İletişim Fakültesi Yeni Kulübünü Kurdu

AJANS ÜNİVERSİTE-Safiye ALTINKUM

İstanbul Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu ismi ile 2015 yılında faaliyetlerine başlayan, sertifikalı salon etkinlikleri, workshoplar, fotoğraf gezileri ve fotoğraf eğitimleri gerçekleştiren ekip; yaz döneminde başladığı kulüp oluşum çabaları ile birlikte üniversite bünyesinde farklı kulüplerden yaklaşık 200 kişilik üyenin katılımıyla Aralık 2016’da resmileşti. İÜ İletişim Fakültesi Fotoğraf Kulübü ismiyle kurulan kulüp, fotoğraf faaliyetlerinde olduğu kadar sosyal mecralarda da aktif olarak yer alıyor.

1

“Diğer Kulüplerden Farklıyız”

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi ve Kulüp Danışmanı Yrd. Doç Onur Akyol kulüple ilgili bilgi verdi. Yrd. Doç. Akyol, kulüp faaliyetlerinin fotoğrafçılık eğitimlerinin ötesinde olduğunu ifade etti. Kulübün asıl kuruluş amacının sektör paydaşlarıyla ortaklaşa hareket edebilmek olduğunu söyleyen yrd. Doç. Dr. Akyol, öğrencilerin sektöre yabancı olarak mezun olmamaları gerektiğini aktardı. Fotoğrafçılığa ilgi duyan öğrencilerin, ilk olarak sektörü ve fotoğrafçıları tanımaları gerektiğini söyleyerek, “Biz bu imkanı öğrencilere tanımak istiyoruz. Dışarıda fotoğraf eğitimleri veren kurum ve kuruluşlar ya da üniversite bünyesinde farklı fotoğraf kulüpleri de var. Ancak bizim diğer oluşumlardan ayıran farkımız hali hazırda sektörle zaten işbirliği ve temas içinde olmamız” dedi.

IMG_6630--

Etkinlikler Hız Kesmeden Sürüyor

Ercan Arslan, Mustafa Seven, Cem Talu, İlkin Karacan, Sina Demiral, Kaf Foto, Burak Kanbir, Murat Pulat, Ali Karatuna gibi sektörün önde gelen isimlerini ağırlayan kulüp, faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.  Fotoğraf gezileri, uygulamalı fotoğraf dersleri, workshoplar, söyleşi ve konferanslar olmak üzere farklı türde etkinliklerle öğrencilerin hem sosyalleşmesine hem de bilgilenmesine imkan tanıyor.