İletişim Fakültesi Oryantasyon Programı İkinci Gününde Devam Ediyor

AJANS ÜNİVERSİTE- Yağmur Ceren KURAL, Nuran ATIŞ

Oryantasyon Programı’nın ikinci gününün başlangıç konuşmasını Dekan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Ümit Sarı gerçekleştirdi. Yard. Doç. Dr. Sarı, öğrencilere staj ve iç staj konusu hakkında bilgi vererek öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Ardından fakültenin uygulama birimleri olan İletim Gazetesi, Ajans Üniversite, Radyo İletişim, İÜWEBTV, Ajans İstanbul İletişim’den bahsetti.

DSC_0178

Yard. Doç. Dr. Sarı’nın ardından Öğrenci İşleri Şefi İlksen Acarer söz aldı. Acarer, İstanbul Üniversitesi Akademik Kayıt Sistemi AKSİS hakkında öğrencileri bilgilendirip, ders programları, sınav tarihleri ve belge taleplerini anlatarak konuşmasını sonlandırdı.

DSC_0360

Acarer’in konuşmasının ardından Fakülte Sekreteri Selim Eker söz aldı. Eker, “Derslerinizin yüzde 70’ine katılım gösterin, devamsızlık yapmayın” tavsiyelerinde bulundu ve kopya çekmenin disiplin suçu olduğunu hatırlatarak konuşmasının devamında çift anadal ve yandalın avantajlarına değindi.

DSC_0365

Eker’in konuşması sonrasında Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ergün Yolcu konuşmasını gerçekleştirdi. Prof. Dr. Yolcu, “Yurtdışında anlaşmamız olmayan okullarla sizin yardımınız ve yazışmalar sonrasında oraya gitmenizi sağlayabiliriz” dedi. Daha sonra öğrencilere TÜBİTAK’ın projelerinde yer almalarını önerdi.

DSC_0379

Prof. Dr. Ergün Yolcu’nun açıklamalarından sonra Prof. Dr. Güven Büyükbaykal, Erasmus programı hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Büyükbaykal, “Geçmiş yıllarda Erasmus bu kadar yaygın değildi ve sınırlıydı. Fakat günümüzde çok hız kazandı. Fakültemizde 14 farklı ülke ve 22 farklı okulda anlaşmamız var’’ şeklinde açıklama yaptı. Sonrasında Erasmus’un amaçlarına değinerek amacını “Avrupa’da yüksek öğretim kalitesini arttırmak ve güçlendirmek” şeklinde tanımladı.

DSC_0398

Daha sonra sözü Farabi programını anlatmak üzere Prof. Dr. Belkıs Ulusoy Nalcıoğlu aldı.  Üniversitemizin bu program kapsamında 91 üniversite ile protokolü olduğunu bildirdi. Prof. Dr. Ulusoy Nalcıoğlu, öğrencilerin en erken üçüncü yarıyılda başvuru yapabileceklerini söyleyerek, başvuru şartının genel ortalamalarının dört üzerinden iki olması gerektiğini söyledi.

DSC_0431

Programın son konuşmasını  Prof. Dr. Seçkin Özmen Mevlana programına değinerek gerçekleştirdi ve program sona erdi.

DSC_0445

DSC_0175

DSC_0371