İletişim Fakültesi Oryantasyon Programı Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE- Batuhan DEMİRCİ, Selim AYDIN

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo-Televizyon ve Sinema  Bölümlerine yeni başlayan öğrencilere  yönelik oryantasyon programı düzenlendi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı, İÜ tanıtım videosuyla devam etti. Programda İÜ iletişim Fakültesi’nin akademik  kadrosu tanıtıldı. Program içerisinde yeni başlayan öğrencilere staj hakkında bilgiler verildi.

Programda konuşan İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer, “Hepiniz hoş geldiniz geleceğin iletişimcileri” diyerek öğrencileri selamladı. Prof. Dr. Sezer, fakültenin hedeflerinden bahsetti. Prof. Dr. Sezer, öğrencilere meraklı olmalarını, dersleri kaçırmamalarını, konferansları takip ederken kendilerini geliştirmelerini, okulun bütün imkanlarından yararlanmalarını tavsiye ederek konuşmasına son verdi.

Saat 10.00’da başlayan programda öncelikle Gazetecilik Bölümü tanıtıldı. Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Özgen, Gazetecilik Bölümü hakkında öğrencilere bilgi verdi. İkinci olarak Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nün tanıtıldığı programda Halka İlişkiler ve Tanıtım Bölümü hakkında Araş. Gör. Derya Gül bilgiler verdi. Son olarak Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü’nün tanıtıldığı programda Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ergün Yolcu, Bölümü tanıtarak öğrencilere her konuda destek olacaklarını belirtti.

Programda ayrıca genç iletişimciler, Erasmus, Farabi gibi öğrenci değişim programlarından, çift anadal, yandal, staj birimlerine kadar fakülteyle ilgili her konuda bilgilendirildi.

_DSC0022