İletişim Fakültesi İç Staj Birimleri Toplantısı Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE – Beyza Nur KIZILDEMİR

İÜ WEB TV’de stajlarını tamamlayacak fakülte öğrencilerine eğitimlerini veren Yrd. Doç. Dr. Onur Akyol, bu dönem ilk defa “iç staj” dersinin müfredata eklendiğini söyledi. Kamera, kurgu, ışık bilgisi gibi temel eğitimlerin uygulamalı bir şekilde öğretildiğinden bahseden Yrd. Doç. Dr. Akyol, “Öğrencilerin teknik bakımdan ekipmanları tanımalarını istiyoruz” dedi. Öğrencilerden 4 haftalık staj süresinin sonunda, teorik bilginin pratiğe dökülmesi istendi. “Hızlı üretim olması açısından TV programı, haber veya kısa film şeklinde bir kısıtlamaya yöneldik” diyen Yrd. Doç. Dr. Akyol, meydana getirilen ürünlerin iş hayatında referans olması bakımından önem taşıdığını da sözlerine ekledi.

DSC_0037

Stajlarını Ajans Üniversite’de yapmakta olan öğrencilere eğitimlerini veren Arş. Gör. Yıldıray Kesgin ise öğrencilerin derslerde kuramsal olarak gördüklerini, Ajans Üniversite’de pratiğe dökebilmesinin önemine değindi. “Sektörel tecrübenin ilk adımı burası” diyen Arş. Gör. Kesgin, staj çalışmalarının önümüzdeki aylarda farklı bölüm öğrencileri ile devam edeceğini vurguladı.

_DSC0089

Ajans İstanbul biriminde staj yapacak öğrencilere eğitimlerini veren Arş. Gör. Nil Çokluk Cömert, 70’e yakın stajyer ile birlikte etkinlik ve sosyal sorumluluk projeleri üzerinde çalıştıklarını kaydetti. “Geçen seneki “Renkli Resimler Renkli Hayallerde” adlı projenin bu sene sürdürebilirlik açısından ikincisi yapılıyor” diyen Arş. Gör. Çokluk Cömert, proje ve etkinlik dosyalarının nasıl oluşturulduğu hakkında gerekli bilgilendirmelerin yapıldığını da belirtti.

DSC_0072

DSC_0070