İletim Gazetesi Nisan Sayısı Yayınlandı

 

 

AJANS ÜNİVERSİTE

 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi yayını olarak 27 yıldır aylık yayınlanan İletim gazetesinin Nisan sayısı yayınlandı.

 

“Klon Ebeveynlerin İlk Buzağısı Cemre” manşetiyle yayınlanan gazetede, üniversite sayfasında “Altyapıdan Üstyapıya İletişimin Geleceği Paneli” etkinliğinin haberi, üniversite günlüğüne, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Minifest’in haberi ve İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer’in Alvin Toffler’a atıfta bulunduğu “Üçüncü Dalga’da Medya Okuryazarı” başlıklı köşe yazısı yer aldı.

 

Eğitim sayfasında, açılışı yapılan Türk Alman Üniversitesi’nin haberine ve İstanbul Üniversitesi’nin yoğun ilgi gördüğü 5. Uluslararası Suudi Arabistan Yükseköğrenim Fuar ve Konferasına yer verilirken, sağlık sayfasında ise, kanser, göz tansiyonu, sinüzit ve böbrek hastalığına dair haberler ile 400 yıldır aileleri etkilediği düşünülen nadir bir beyin hastalığından sorumlu genetik mutasyonunun ortaya çıkışına yer verildi.

 

Bilim sayfasında, çürütülen Einstein formülü, yaşam sayfasında matematikten neden korktuğumuza, yıl halkalarıyla ölçümleri yapılan dendrokronolojiye ve son günlerin önemli gelişmelerinden Kırım’ın Rus topraklarına katılışına dair haberler aktarıldı.

 

Spor sayfasında  bayan basketbol takımı İstanbul Üniversitesi BGD’nin sezonu nasıl geçirdiğine ilişkin analizler ve spor günlüğü paylaşıldı.

 

Leyla ile Mecnun ve Beni Böyle Sev dizileriyle adından sıkça bahsettiren oyuncu Zeynep Çamcı röportajı ve tarihi 5. yüzyıla dayanan Euphemia Kilisesi’nin haberleri ise kültür sanat sayfasında okuyucularla buluştu.

 

İletim gazetesinin arka sayfasında yer alan haber ise, İstanbul Üniversitesi’nin 417 yıllık tarihi ana kapısının restore edilişi.

 

Gazeteyi, e-gazete olarak http://iletisim.istanbul.edu.tr/iletim/Nisan_2014/ adresinden okuyabilirsiniz.

 

Adsız