İktisat Fakültesi’nden Soma’ya Yardım Eli

AJANS ÜNİVERSİTE – Efe SÖNMEZ

 

Manisa Soma’daki maden faciasının ardından kampanya başlatan Girişimcilik Kulübü üyeleri, toplanan yardımları Soma’daki ihtiyaç sahiplerine gönderecek

 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İktisat Fakültesi Girişimcilik Kulübü üyesi öğrenciler, geçen günlerde 301 madencinin yaşamını yitirdiği Soma faciasının ardından yaraları sarmak için harekete geçti.

 

Öğrenciler, “Soma’ya Yardım” projesi başlatarak, bastırdıkları tişörtleri ve ev yapımı kurabiyeleri satarak elde ettikleri kazancı Soma Belediyesi’ne gönderecek. AFAD koordinesiyle belediyeye genel ihtiyaçların karşılanması için para gönderecek olan öğrencilerin kampanyası, 24-30 Mayıs tarihlerini kapsıyor. Öğrenciler bugüne kadar yaklaşık bin 500 lira topladı.

 

Girişimcilik Kulübü Başkan Yardımcısı Ebru Şevli, Soma’da hayatını kaybeden madenciler için çok üzüldükleri için böyle bir kampanya başlattıklarını söyledi.

 

Şevli, küçük de olsa Soma’da ihtiyaç sahiplerine yardım etmek istediklerini belirterek, kulüp olarak bu düşünce sonucu yardım kampanyasını başlattıklarını ifade etti. Üniversitelilerin ve hocaların kampanyalarına büyük destek verdiğini anlatan Şevli, gönderilen paraların dekontunun internet sitesinden yayınlanacağını kaydetti.