İkinci Basın Fotoğraf Yarışması Başladı

 

AJANS ÜNİVERSİTE – Duygu ÜNALGübre Fabrikaları T.A.Ş. (GÜBRETAŞ) tarafından düzenlenen Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması başladı.


İkincisi düzenlenecek olan yarışmanın bu yılki teması “tarımda kadın”. Ekim 2013 – 30 Nisan 2014 tarihleri arasında katılıma açık olan yarışma, Türkiye’de kadrolu, kaşeli ve serbest (freelance) olarak çalışan basın sicil numarası sahibi tüm muhabir ve foto muhabirlerine açık. Başvuruların 30 Nisan 2014 tarihine kadar süreceği yarışmada dereceye girenlere ise toplamda 13 bin TL para ödülü dağıtılacak. Birincilik ödülü olarak 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL ve üçüncüye 1.750 TL’lik para ödülünün konulduğu yarışmada 3 kişiye Mansiyon, bir de Jüri Özel Ödülü verilecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da başvurular sadece internet üzerinden www.butopraginrenkleri.org adresine yapılabilecek.
Jüri üyeleri, basın fotoğrafçılığında tecrübeli isimler
Yarışmanın jürisinde de özellikle basın fotoğrafçılığı konusunda tecrübeli isimler bulunuyor. Coşkun Aral, Rıza Özel, Mehmet Demirci, Galip Ataman, Selahattin Sevi, Halit Ömer Camcı, Nihal Gündüz ve Ferhat Şenel’den oluşan yarışma jürisi, sonuçları 5–9 Mayıs 2014 tarihleri arasında değerlendirecek. Sonuçları 14 Mayıs 2014’teki Dünya Çiftçiler Günü’nde açıklanacak yarışmadan seçilen fotoğraflardan oluşan serginin, çeşitli illerde açılması planlanıyor. Başvuru ve yarışmayla ilgili detaylara www.butopraginrenkleri.org adresinden ulaşabilirsiniz.