IBM Müdürü İÜ İletişim Fakültesi’ne Konuk Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU

Füsun Feridun, konuk olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu şu sözlerle dile getirdi: “Mezun olduğum okula gelip de sizlere bir şeyler anlatıyor olmak çok değerli. Çünkü bugüne gelmeme sebep olan yer burası. Mutlaka ailemin de kendi istekliliğimin de etkisi var. Ancak burada aldığım altyapı şu anda geldiğim noktanın en önemli sebebidir.”

İş hayatına başlangıcından, çalıştığı kurumlara kadar pek çok konuda öğrencilere bilgi veren Feridun, iş hayatına reklam ajansında çalışarak başladığını, mezun olduktan sonra endişe yaşadığını ancak çalıştığı şirketlerin hepsinden çok şey öğrendiğini belirtti.

DSC_0080

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Feridun, iletişim alanında çok farklı seçeneklerin olduğunu , öğrencilerin bu alanlardan hangisini seçmek istediğine karar vermesi gerektiğini söyledi. “Çok seçeneğiniz var, o yüzden şanslısınız, hem de biraz şanssızsınız. Çok rekabet var, çok fazla okul açıldı. Donanımlı olmak gerekiyor, dünyayı takip etmek gerekiyor. Kimlerin neler yaptığına bakmak gerekiyor. Bunu takip etmek için internetiniz var. Bizim böyle bir imkanımız yoktu” diyerek sektöre girecek öğrencilere başarılar diledi.

Etkinlik sonunda Yrd. Doç. Dr. Akım, Feridun’a teşekkür belgesi takdim etti.

DSC_0083

DSC_0087