“Hukukta İnovatif Fikirler” Sempozyumunun İkinci Bölümü Gerçekleşti

AJANS ÜNİVERSİTE – Betül BAL , Elif SAATÇIOĞLU

“Hukukta İnovatif Fikirler” Sempozyumunun 20 Nisan’da gerçekleşen ikinci bölümünün ilk oturumu Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı Hukuk Bürosu Av. Serkan Koçaklı’nın Gayrimenkul Hukuku üzerine yaptığı konuşma ile başladı.

Gayrimenkul Hukuku’nun çalışma alanları hakkında bilgi veren Koçaklı, alanın etkileşimde bulunduğu alanların çokluğundan bahsederken, “Gayrimenkul Hukuku hemen hemen bütün hukuk dallarıyla ilişkilidir” ifadelerini kullandı.

Katılımcılara Gayrimenkul Hukukunu tanımlayan bir sunum yapan Koçaklı, gayrimenkulün nasıl geliştirilebileceği hakkında bilgi verdi.

_DSC0135

Av. Serkan KOÇAKLI

İlk oturum katılımcıların Av. Koçak’ın katılımcıların sorularını yanıtlaması ile biterken, ikinci oturum Akol Hukuk Bürosu Kurucu Av. Özgün Özok ve Av. Şule Akcan’ın konuşmaları ile devam etti. “Yenilenebilir Enerji Hukuku” hakkında konuşan Özok ve Akcan, alan hakkında bilgi verirken, enerji kavramının genişliğinden ötürü Enerji Hukuku üzerine çalışan avukatların çalışma yelpazesinin oldukça zengin olduğuna değindi.

“Hukukta İnovatif Fikirler” Sempozyumu’nun üçüncü oturumu ise Pekin&Pekin Hukuk Bürosu’ndan Av. Özge Okat’ın Sermaye Piyasası Hukuku üzerine yaptığı konuşma ile devam etti. Okat’ın katılımcıları Sermaya Piyasası Hukuku hakkında bilgilendirmesinin ardından IGK’nın gerçekleştirdiği “Hukukta İnovatif Fikirler” Sempozyumu sona erdi.

Sempozyumun ardından iki oturumda da bulunan katılımcılara sertifikaları takdim edildi.