Hizmet İçi Eğitimi Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE- Neslihan KALKAN

Eğitime katılanlara dağıtılan “Zamanı Etkin Kullanma” anketiyle başlayan Hizmet İçi Eğitimi İÜ Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu’nun zamanı etkin kullanmanın önemine dair söylemleriyle devam etti. Prof. Dr. Pembecioğlu, yaşama güzel bir pencereden bakabilmenin öneminden bahsederken katılımcılara “Başarı zaman mıdır “sorusunu yöneltti. Hizmet İçi Eğitimi’nde zamanı etkin kullanma, zamanın başarı üzerindeki etkisi, “yetiştirmeliyim” baskısı gibi konular işlendi.

2

Zaman İlerledikçe İsteklerimiz Değişiyor

Prof. Dr. Pembecioğlu, yaptığı sunumda katılımcılara çocukluk zamanlarında neler istediklerini sorarken  “Şimdiki ve gelecek zamanda olmasını istediğimiz şeyleri de düşünelim” şeklinde konuştu.  Katılımcılardan bazıları çocukluktaki isteklerinin bir bisiklet olduğunu ifade ederek, şimdiki zamanda ise araba gibi isteklerinin olduğunu dile getirdi. Gelecek zamanda ise çocukları için iyi bir gelecek sunmak istediklerini söyleyen katılımcıların verdiği yanıtlar üzerine Prof. Dr. Pembecioğlu, zamanın isteklerimizi değiştirdiğini, bunun yanı sıra kendimiz dışındakileri de düşünmeye başladığımızı belirtti.

3

Etkinlik katılımcılar arasından 4 kişinin zamanı etkin kullanmak ile ilgili kısa bir oyun gösterimi ve memnuniyet anketinin değerlendirilmesiyle son buldu.