“Herkes Bisiklet Sürebilir” Etkinliği Düzenlendi

AJANS ÜNİVERSİTE-Müge KIZILTEPE, Oğulcan ÇOKSAYAR

İstanbul Üniversitesi Bisiklet Kulübü’nün Avcılar Belediyesi ile işbirliği ile ‘Herkes Bisiklet Sürebilir’ sloganı ile düzenlediği bisiklet turu, 5 yıl önce geçirdiği motor kazasından sonra el bisikleti ile spora devam eden Ukraynalı sporcu Aleksandr Sasha Avdevich’in de katılımı ile gerçekleştirildi. Bisiklet turu öncesinde Avcılar’da kısa bir bilgilendirme yapıldı. Parkur hakkında bilgi veren Reyhan Yılmaz kopmaların olmaması için bisiklet hızının çok arttırılmaması gerektiğine dikkat çekti.

Yaklaşık 150 bisikletlinin katıldığı etkinlik belediye zabıta memurlarının eskortluğu eşliğinde Avcılar’dan Yenikapı’ya kadar sürdü. Aralarında görme engelli ve bedensel engelli sporcuların da bulunduğu topluluk 29 kilometrelik parkuru tamamlandı.

Fotoğraf, video paylaşım sitesi İnstagram’da ‘herkesbisikletsürebilir’ hastag’ı ile paylaşılan ve en çok beğenilen fotoğraf sahibine Aleksandr Sasha Avdevich’in ülkeler arası uçak yolculuklarında kendisine destek olan ‘Tickets Travel Network’ tarafından www.tickets.com.tr sitesinde geçerli olacak 1000 TL değerinde alışveriş çeki hediye edileceği belirtildi.