Hayvan Haklarını Koruma Kulübü Kulüp Saati’nde

AJANS ÜNİVERSİTE- Esra MUTLU

İÜWEBTV’nin programı Kulüp Saati’nin dördüncü bölümünün konuğu İÜ Hayvan Haklarını Koruma Kulübü Başkanı Andaş Sayın oldu.

Sayın, 2010 yılında kurulan ve son dönemde yaptığı faaliyetlerle daha da aktifleşen kulübün kedilerle dolu olan üniversitenin çeşitli fakültelerinde mama ve su dağıtımı gerçekleştirdiklerini anlattı. Kulübün 30’dan fazla gönüllü üyesinin olduğunu belirten Sayın, kulübe ne kadar çok gönüllü katılırsa o kadar çok kediye fayda sağlanabileceğini ifade etti.

h6

Etkinliklerimiz Çeşitlenecek

Kulübü tanıtmaya ve daha görünür bir hale gelmeye yönelik faaliyetler yapacaklarını belirten Sayın, bilgilendirme amaçlı söyleşiler ve etkinlikler yapacaklarını söyledi. Fakültelerde sayıca fazla bulunan kedilerin sağlık, yiyecek, barınma gibi ihtiyaçlarına dair çalışmalar yapan kulübün faaliyetleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere sosyal medya hesapları üzerinden ulaşmak mümkün.

Sunuculuğunu Büşra Nur Danişment’in Koordinatörlüğünü ise Arş. Gör. Kemal Deniz’in yaptığı Kulüp Saati’nin dördüncü bölümünde şu isimler görev aldı: Ayşe Rumeysa Yamak, Ecem Naz Tatlıdil (Kamera), Mutafa Durmuş (Kurgu), Nergis Morana (Yönetmen).

Kulüp Saati’nin dördüncü bölümünü linke tıklayarak izleyebilirsiniz: http://iuwebtv.istanbul.edu.tr/?p=7884