Halkla İlişkiler Yazarlığı Atölyesi Başladı

AJANS ÜNİVERSİTE – Binali ATASEVER

Ajans İstanbul İletişim’in düzenlediği Selma Serdaroğlu ile ‘’Halkla İlişkiler Yazarlığı Atölyesi’’ başladı. Medya ve metin yazarlığı yapmış olan, Halkla İlişkiler ve Tanıtım (HİT) alanında uzman Selma Serdaroğlu, öğrencilere çalışma alanlarında dikkat etmeleri gereken püf noktalardan bahsetti. Serdaroğlu, Türkçe’yi düzgün kullanmanın da bu konuda önemli bir faktör olduğunu belirtti. “Düzgün konuşmanın yolu düzgün yazmaktan geçer” diyen Serdaroğlu, bu konuyla ilgili katılımcılara uygulama yaptırdı.

İnternetin Türkçe’ye zarar verdiğinin altını çizen Serdaroğlu, dilbilgisini doğru kullanmanın yararlarından bahsetti. Çalışmakta olduğu A&B adlı ajansta Türkçe’yi yabancılaştıran sözcüklerin kullanılmamasına dikkat edildiğini söyledi. Yabancı dilin iş sektöründe gerekli olduğunu ama öncelikle Türkçe’yi pürüzsüz bir şekilde öğrenmenin daha önemli olduğunu belirtti.

Ağırlıklı olarak uygulama ile geçen etkinlik, 14 ve 21 Aralık’ta yapılacak oturumlarla devam edecek. 50 kişi ile sınırlandırılan seminerin sonunda katılımcılara sertifika verilecek.