Halka İlişkiler ve Tanıtım Mezuniyet Töreni Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE- Batuhan DEMİRCİ
Fotoğraf- Doğukan VERBİÇ

Açılış konuşmasını yapan İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer, “İlkokuldan başlayan bu süreçte yıllarca çalışarak en sonunda emeklerinizin karşılığı olan İstanbul Üniversitesi diplomasıyla mezun oluyorsunuz. Sizi ve sizin üzerinizde emeği olan anne ve babalarınızı sizi bugünlere getirdiğinden dolayı tebrik ediyorum” ifadelerini kullanarak sözlerine başladı.

Konuşmasının devamında Prof. Dr. Sezer, “4 yıl önce bu köklü bilim kurumuna hoş geldiniz demiştim sizlere, bugün ise geleceğin iletişimcileri, halkla ilişkiler uzmanı, gazetecileri, televizyon programcıları, yönetmenleri, senaristleri, yapımcıları olmak üzere mezunsunuz. Kişiliğinizi ortaya koyacağınız yetenekler, ilgilerinizi kullanacağınız profesyonel bir yaşam veriyoruz size ve sizinle gurur duyuyoruz” dedi.

Konuşmasının son bölümünde Prof. Dr. Sezer, mezunlara hayatlarında kullanacağı önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Sezer, “Bugüne kadar yaptığınız gibi, bugünden sonrada çalışacağınıza, üreteceğinize, topluma faydalı projeler hazırlayacağınıza inanıyoruz. Her geçen gün yeni teknolojinin ve uygulamaların hayatımıza girdiği günümüzde yaşam boyu öğrenme ilkesi uygun şekilde mezuniyet sonrasında da kendinizi geliştirmeye devam edeceğinize inanıyoruz. Profesyonel olarak yapacağınız çalışmalarda elde edeceğiniz başarılar, bizim en büyük gururumuz olacaktır. Hoşça kalın, yolunuz daima açık olsun” şeklinde konuştu.

_DSC0122

“Yolunuz Daima Açık Olsun”

Törenin devamında konuşma yapan İÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz konuşmasına başlamadan önce, 2 gün önce Vezneciler’deki hain saldırıda ölen İstanbul Üniversitesi Personeli Esra Tekin ve eşi Hakan Tekin ve Şehitlerimiz için tüm ailelere başsağlığı diledi.

Prof. Dr. Ersöz, “4 yılın sonunda hayata atılıyorsunuz. Bundan sonraki hayatınızı neredeyse bütünüyle etkileyecek olan eğitim-öğretim sürecini başarıyla tamamladınız. Çalıştınız, gayret ettiniz, yoruldunuz ve sonunda hayata atıldınız. Ben size hayatta nice başarılar diliyorum. Sizleri tebrik ediyorum” dedi.

_DSC0131

Mezuniyet Töreni, Yemin Töreni ardından Kep Töreniyle son buldu.

DSC_0745