Genç Sanatçılara Destek İçin Yarışma

AJANS ÜNİVERSİTE – Efe SÖNMEZ

 

Genç sanatçılara destek amaçlı yapılan yarışmaya, çağdaş sanatın birçok dalından eserle başvuruda bulunulabiliyor

 

İstanbul Rotary Kulübü Derneği’nin, genç sanatçıların kariyerlerine ve eğitimlerine destek olmak amacıyla düzenlediği “Sanat Ödülü Yarışması” adlı etkinlikte, derneğin internet sitesinde yer alan bilgiye göre, her yarışmacının tek eserle katılabileceği, resim, heykel, fotoğraf, seramik, video-art, performans, dijital sanat ve işitsel sanat gibi çağdaş sanatın birçok alanında üretilen eserler değerlendirmeye alınacak.

 

Yarışmaya katılan ve ilk elemeyi geçen sanatçıların eserlerinden oluşacak “İstanbul Rotary Sanat Ödülü Sergisi”, 15 Mayıs ile 28 Mayıs tarihlerinde, Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Sergi bitiminde yapılacak ödül töreni ile “İstanbul Rotary Sanat Büyük Ödülü” ve “İstanbul Rotary Sanat Başarı Ödülleri”ni kazananlar açıklanacak.

 

Bireysel ya da ekip olarak katılabilecekleri yarışmaya başvuranların,  yarışmaya katıldıkları yapıtlarının yanı sıra, önceki eserlerine ilişkin bir portfolyo isteniyor. Portfolyoda resim, heykel, fotoğraf ve seramik alanlarında katılanların en az 10 adet, video-art, performans, dijital sanat, işitsel sanat gibi çağdaş sanatın diğer alanlarında katılanların ise en az 3 adet önceki eserlerine ait yeterli bilgi ve belge olması gerekiyor.

 

Seçici kurulunu Ayşegül Sönmez, Başak Şenova, Can Elgiz, HaAşim Nur Gürel, Prof. Dr. Kaya Özsezgin, Özalp Birol ve İstanbul Rotary Kulübü Derneği 2013 ile 2014 Dönem Başkanı Prof. Dr. Serhat Kutlan’ın oluşturduğu yarışma için detaylı bilgi www.istrotarysanat.com‘da yer alıyor.

Etkinlik, bu yıl 7 Nisan’a kadar başvuru yapılabilecek.