Genç girişimciler ‘Liderlik Yolu’nda

AJANS ÜNİVERSİTE -Serhan SEVİN

 

Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen ‘Liderlik Yolu 14’ paneli Ali Rıza Berkem Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İlki düzenlenen etkinliğe katılım beklenenin çok üzerindeydi

 

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Girişimcilik Kulübü’nün organize ettiği ‘Liderlik Yolu 14’ etkinliği 18–19 Mart tarihlerinde yapıldı. Avcılar Mühendislik Fakültesi’nde yer alan Ali Rıza Berkem Konferans Salonu’nda yapılan etkinlik altı oturumda gerçekleştirildi. 18 Mart’ta yapılan ilk üç oturum da sırasıyla ‘Girişimciliğe İlk Adım, Motivasyon ve Risk Yönetimi ile Hibe ve Krediler’ konulara masaya yatırılırken ‘TOBB Genç Girişimciler Üyesi Sedat Kılıç, Formula Creative Medya Kurucusu Recep Çelik, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Zuhal Mansfield, Mccann Erikson Türkiye Kurucusu Ahmet Durul ve KOSGEB Haliç Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Adem Tuncer’ genç girişimci adaylarına deneyim ve tecrübelerini aktardı.

19 Mart’ta yapılan son üç oturumda ise ‘Kariyer Enerjim Genel Müdürü, Burcu Atasoy, Aorosa Teknoloji Kurucusu Tülay Korkmaz, Kılıçoğlu Avrupa Bölge Yöneticisi Samet Aktaş, Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvali gibi isimler gibi isimler yer aldı. Etkinlikte yer alan misafirlere girişimcilik yoluna çıkarken katetmeleri gereken basamak taşları hakkında püf noktalar verilirken, katılımcılar kafalarındaki soru işaretlerini tek tek giderdi.

 

‘Hedefimiz süreklilik’

 

Girişimcilik Kulübü Başkanı Ece Önay ise bu etkinlikte ki amaçlarının girişimcilik adına insanlara yol göstermek olduğunu söyledi. Kulüplerinin henüz 5 ay gibi kısa bir süre önce kurulduğunu belirten Önay ‘Projemiz çok ses getirdi. Panel anlamında ilk etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz ve buna rağmen çok büyük bir ilgi var. Gerek idari gerek sponsor anlamında arkamızda büyük bir destek var. Bizler bu paneli gelenekselleştirmek istiyoruz’ şeklinde konuştu.