“Gazetecilik Mesleğine Başlangıç Eğitimi” İçin Başvurular Başladı

 

 

AJANS ÜNİVERSİTE Ozan ÖZEN

 

 

Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü’nün bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceği,  İstanbul’daki üniversitelerin İletişim Fakültesi son sınıf öğrencilerine vereceği “Gazetecilik Mesleğine Başlangıç Eğitimi” 23-27 Haziran 2014 tarihleri arasında düzenlenecek

 

 

Basın Yayın ve Enformasyon İstanbul İl Müdürlüğü’nün İletişim Fakültesi son sınıf öğrencilerine vereceği, mesleğe başlama aşamasında yardımcı olacak bilgilerin verilmesini ve kurumların tanıtılmasını amaçlayan dört günlük eğitim seminerinin yanı sıra,  bir günlük teknik geziyi de içerecek ve alanında uzman medya mensupları bilgi, tecrübelerini öğrencilerle paylaşacak, basın ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri kurumlarını tanıtacaklardır. Programın son gününde ise küçük gruplar halinde televizyon, gazete ve haber ajansı gibi medya kuruluşlarını ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyecek ve eğitim programının sonunda katılımcılara “Katılım Belgesi” taktim edilecektir.

 

Katılımcı sayısı 30 kişiyle sınırlı olan eğitime katılmak isteyen İletişim Fakültesi son sınıf öğrencilerinin; www.byegm.gov.tr/Duyurular adresinde yer alan Aday Başvuru Formunu doldurarak 23 Mayıs 2014 tarihine kadar istanbulproje@byegm.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Başvurusu uygun görülen adaylara en geç 6 Haziran 2014 tarihine kadar e-posta ile bilgi verilecektir.

 

Dersler, Basın İlan Kurumu’nun Cevizlibağ/Topkapı’da bulunan Genel Müdürlük binasında 09:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.