Gazetecilik Bölümü Oryantasyon Eğitimi Verildi

AJANS ÜNİVERSİTE – Mehmet Yaşar ARCA

İletişim Fakültesi’nde Gazetecilik bölümü oryantasyon eğitimi yapıldı. Açılış konuşmasını İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer yaptı. Prof. Dr. Nilüfer Sezer fakültenin hedeflerinden bahsederek, öğrencilere meraklı olmalarını, derslere devam etmelerini, konferansları takip etmeleri, okulun bütün imkanlarından yararlanmaları gibi tavsiyelerde bulundu.

DSC_0164

Gazetecilik Bölümü’ne dair bilgiler  öğretim üyeleri tarafından verildi. Oryantasyon programında genç iletişimciler Erasmus, Farabi gibi öğrenci değişim programlarından, çift anadal, yandal, staj birimlerine kadar fakülteyle ilgili her konuda bilgilendirildi.

DSC_0170

Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arzu Kihtir fakültenin misyonlarından bahsetti. Prof. Dr. Kihtir ” Gazetecilik bölümünde, Genel Gazetecilik, İletişim Sosyolojisi olmak üzere iki anabilidim mevcut. Derslere devam ederek, kaynaklarla araştırarak anabilim dallarını yakından tanıma fırsatınız olacak.  İlgi alanlarınız doğrultusunda kendinize bir alan seçebilirsiniz. Hocalarımız size yardımcı olacaklar. Gittikçe  gençleşen bir akademik kadromuz mevcut. Hocalarımızın size yapacağı danışmanlık akademik bir danışmanlık olacak” dedi.