Gazeteci Bülent Akkurt Hayatını Kaybetti

 

 

 

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden gazeteci Bülent Akkurt, Bodrum’da toprağa verildi.

 

 

Alınan bilgiye göre, bir süredir kanser tedavisi gören Akkurt, dün Milas beldesindeki özel bir hastanede yaşamını yitirdi. Akkurt’un ölümü ailesi başta olmak üzere sevenlerini büyük üzüntüye boğdu.

 

Yaşamı boyunca birçok kitap çıkaran ve Ankara Sanat Topluluğu’nun kurucularından olan Akkurt için Bodrum Belediye Meydanı’ndaki Adliye Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı.

 

Cenazeye, gazetecinin ailesi ve sevenleri başta olmak üzere, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Gazeteci-Yazar Can Pulak ile Bodrum Beşiktaşlılar Derneği üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Bülent Akkurt’un yakın arkadaşı Gazeteci-Yazar Can Pulak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Akkurt’un Türk basının değerli duayenlerinden biri olduğunu söyledi.

 

Akkurt’un Abdi İpekçi ekolünden yetiştiğini ve mesleğe spor muhabirliğinden başladığını ifade eden Pulak, “Mesleğin her kademesinde görev yapmış çok değerli bir gazeteciydi. Kendisi sanat dünyamıza da adını altın harflerle yazdırdı. Ankara Sanat Topluluğu’nun kurucularından biriydi. Kültür hayatına da büyük katkıları oldu. Kendisini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum” diye konuştu.

 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise Bülent Akkurt’un çok centilmen ve kibar bir insan olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Bodrum’a gönül vermiş çok sevilen bir büyüğümüzdü. Bodrum bir değerini kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum.”

 

 

Bülent Akkurt Kimdir?

 

Akkurt, 14 Eylül 1925’de Menemen’de doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsünü bitirdi. 1953 yılında Milliyet gazetesi spor yazarı olarak mesleğe başladı. Milliyet ve Yeni Asır gazetelerinde çalıştı. Akkurt’un “Sevgilerde Yaşamak”, “Ve Tanrı Onları Cezalandırdı”, “Nazım Hikmet ve O’nun Memleketinden İnsan Manzaraları”, “Erguvan Açarken”, “Bir Şizofrenin Aşk Mektupları” adlı kitapları bulunuyor.

 

Kaynak:AA