Galatasaray’a Son Çeyrekte Kaybettik

AJANS ÜNİVERSİTE – Oğulcan ÇOKSAYAR

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda 25 Şubat Cumartesi günü oynanan karşılaşmaya temsilcimiz İÜ SBK, La Tanya Chantella White, Aija Putnina, Gizem Yavuz, Sasa Cado ve Jordan Hooper beşi ile başlarken, konuk ekip Galatasaray ise Astou Traore, Işıl Alben, Maryia Papova, Kristine Vitola ve Moriah Elise Jefferson beşi ile parkedeki yerini aldı.

Karşılaşmaya etkili başlayan taraf temsilcimiz İÜ SBK oldu. Mücadelenin ilk çeyreğinde etkili bir hücum performansı gösteren İÜ SBK, ilk beş dakikalık bölümü 12-8 önde tamamladı. La Tanya White ve Jordan Hooper ile üst üste basketler bulan temsilcimiz skoru 18-10’a taşırken, güçlü rakibini mola almaya zorladı. Mola dönüşü Mayia Papova ile pota altında etkili olan Galatasaray farkı azaltırken, ilk çeyrek 23-20 temsilcimizin üstünlüğü ile tamamlandı.

Mücadelenin ikinci çeyreğine iyi başlayan taraf, ilk çeyreğin son bölümünde istediği oyun temposuna ulaşan Galatasaray oldu. Işıl Alben’in sayılarıyla etkili olan konuk ekip ikinci çeyreğin başında 23-25 öne geçti. Konsantrasyon kaybını çabuk atlatan temsilcimiz 8-0lık bir seri yakalayarak skoru 31-25’e getirmeyi başardı. İkinci periyodun son beş dakikalık bölümüne 33-30 İÜ SBK üstünlüğüyle girilirken, karşılıklı basketlere sahne olan ilk yarı 40-40 eşitlik ile tamamlandı.

Her iki takımın da etkili bir savunma anlayışı ile başladığı üçüncü periyotta ilk beş dakikalık bölüm, 46-44 İÜ SBK üstünlüğü ile geçildi. Üçüncü çeyreğin son bölümlerine girilirken konuk ekip oyun kontrolünü ele aldı. Pınar Demirok ve Moriah Elise Jefferson ile skor üreten Galatasaray, karşılaşmanın son çeyreğine 55-56 önde girdi.

Karşılaşmanın kaderini belirleyen son çeyreğe, Galatasaray etkili bir hücum performansı ile başladı. Astaou Traore ve Moriah Else Jefferson ile bulduğu basketlerle farkı açan konuk ekip, mücadelenin son beş dakikalık bölümüne 59-66 üstün girdi. Temsilcimizin La Tanya White ve Sasa Cado ile farkı eritme çabalarına, Mariah Else Jefferson ile karşılık veren Galatasaray farkı çift hanelere çıkarttı. Karşılaşmanın son dakikalarında girdiği pozisyonlardan yararlanamayan İÜ SBK, sahadan 65-78 mağlup ayrıldı.


Salon:
Prof. Dr. Turgay Atasü

İÜ SBK: Kardelen Gezgin, La Tanya Chantella White 19, Ayşe Okul 6, Aija Putnina 12, Gizem Yavuz 2, İlayda Güner 3, Sasa Cado 10, Jordan Hooper 13.

Galatasaray SK: Deniz Çolakoğlu, Pınar Demirok 10, Astou Traore 16, Cansu Köksal 3, Işıl Alben 9, Maryia Papova 12, Seda Deniz, Kristine Vitola 8, Moriah Else Jefferson 20.

Periyotlar:
1.Periyot:
23-20
2. Periyot:
40-40
3. Periyot:
55-56
4. Periyot:
65-78