Futsalda Şampiyon Değişmedi

AJANS ÜNİVERSİTE

 

Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı Üniversiteler Arası Futsal Süper Lig Müsabakalarında şampiyonluğu İstanbul Üniversitesi(İÜ) göğüsledi

 

 

Dicle Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan final müsabakalarında İÜ geçen sene olduğu gibi bu senede Muğla Üniversitesi’yle karşılaştı. İÜ Futsal Takımı 4-3’lük skorla üst üste 2. kez Türkiye Şampiyonu oldu.

 

Bu şampiyonluk ile İÜ 2015 yılında Polonya’da yapılacak olan Avrupa Üniversiteler arası Futsal Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

 

Kafile başkanı olarak turnuvada futsal takımımıza destek veren Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Prof. Dr. Hasan Alpak şampiyonluğun ardından “Geçen senenin Türkiye Şampiyonu ve Avrupa dördüncüsü olarak buraya geldik. Tek düşüncemiz şampiyonluktu. Teknik ekibimizi ve oyuncularımızı canı gönülden kutluyorum. Şimdiki hedefimiz Temmuz ayında Rotterdam’daki Avrupa Şampiyonasında ülkemizi ve Üniversitelimizi en iyi şekilde temsil etmek” dedi.

 

Maç sonunda Futsal takımı antrenörümüz Murat Kaya “Son 1 ay içinde büyük çoğunluğu aynı oyunculardan oluşan futbol ve futsal takımlarımızla 3 final oynadık. Hiç şüphesiz ki bu başarılar bizim en iyi olduğumuzun göstergesidir. Bu turnuva bitti ama bizim için sezon TFF Futsal ligi ile devam edecek. Son hedefimiz bu önemli şampiyonada da mutlu sona ulaşmak. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.