Futbolda Türkiye İkincisiyiz

AJANS ÜNİVERSİTE-Serhan SEVİN

Kaynak: İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu bünyesinde düzenlenen Futbol Süper Lig Müsabakaları Kayseri’de yapıldı.Zorlu mücadeleleri geride bırakan İstanbul Üniversitesi sezonu penaltı atışları sonucu Pamukkale Üniversitesi’ne 5-4 yenilerek sezonu 2. sırada tamamladı

 

Türkiye’nin en iyi 9 üniversitesini biraraya getiren turnuvada, şampiyonluk ipini penaltılar sonucunda İstanbul Üniversitesi’ni 5-4 yenen Pamukkale Üniversitesi gögüsledi.
Normal süresi 0-0 biten final karşılaşmasını penaltılarla kazanan Pamukkale Üniversitesi kupasını Üniversite Sporları Federasyon Başkanı Prof Dr. Kemal Tamer’den aldı. İstanbul Üniversitesi’nde Emre Turko 4 gol ile turnuvanın gol kralı oldu.

 

İstanbul Üniversitesi Futbol Takımı Teknik Direktörümüz Murat Kaya turnuvanın ardından şunları söyledi “Çok baskın oynadığımız ve kesinlikle kazanmayı hakettiğimizi düşündüğüm finali penaltılarla kaybetmek bizi çok üzdü. Pamukkale’yi tebrik ediyorum. 3 sezondur yarı finalde turnuvaya veda ediyorduk. Bu sezon şeytanın bacağını kırarak finale yükseldik ama şampiyon olmadık. 5 sezondur Süper Lig’de mücadele ediyoruz ve Türkiye’nin en kaliteli üniversite takımlarıyla karşılaşıyoruz. Haliç Üniversitesi’nden sonra bu turnuvanın en başarılı ve istikrarlı takımı olmak bizi çok mutlu etti. Umarım seneye altın madalya bizim olur”.

 

Takım kaptanı Mehmet Aytemiz ise düşüncelerini şu şekilde aktardı. “Çok iyi bir ekibiz ve bunu final oynayarak bir kez daha gösterdik. Geçen hafta Konya’da Üni-Lig Futsal Türkiye Şampiyonu olduktan sonra futbolda da bunu başarmak istiyorduk fakat penaltılar buna izin vermedi. Bütün takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Şimdi hedefimiz 23-29 Mayıs tarihlerinde Diyarbakır’da yapılacak Futsal Süper Lig finallerinde son şampiyon ünvanımızı korumak olacak”.

 

Kayseri’de düzenlenen turnuvanın takım sıralaması şu şekilde oldu.
1- Pamukkale Üniversitesi
2- İstanbul Üniversitesi
3- Bahçeşehir Üniversitesi
4- İst.Aydın Üniversitesi
5- Anadolu Üniversitesi
6- Haliç Üniversitesi
7- Erciyes Üniversitesi
8- Marmara Üniversitesi (Küme Düştü)
9- İst Kavram MYO (Küme Düştü)