Fotoğraflarla ‘Su’ya İz’ bıraktılar

AJANS ÜNİVERSİTE- Esra Mutlu

Fotoğraf-Burcu Güler

 

İFSAK-Wilo işbirliği ile yapılan ‘Su Dünyanın Her Karesinde-Sudaki İzler’ konulu fotoğraf yarışmasının ödül töreni ve sergisi 16 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirildi.

Hayatın kaynağı olan suya ve dünyada azalan su kaynaklarının verimli kullanılmasına dikkat çekmek amacıyla İFSAK-Wilo işbirliği ile geçen yıl 1.si düzenlenen ‘Su Dünyanın Her Karesinde’ başlıklı fotoğraf yarışmasının 2.si bu yıl ‘Sudaki İzler’ başlığı eklenerek gerçekleştirildi.

 

Sergi öncesinde sorularımız yanıtlayan Wilo Halkla İlişkiler Müdürü Beste Tınaz, yarışmaya duyulan yoğun ilgiden memnun olduklarını her yıl yapmayı planladıklarını ve bu sayede azalan su kaynaklarına dikkat çekmek istediklerini söyledi. Fotoğraf yarışması dışında her yıl 22 Mart’ta Afrika’daki su kıtlığına dikkat çekmek için Caddebostan’ı baştan sona yürüdüklerini belirten Tınaz, bu yıl da yine aynı organizasyonu tekrarlayacaklarını ifade etti.

 

Düzenlenen ödül töreninde açıklamalarda bulunan Wilo Genel Müdürü Ercüment Yalçın, “Bizim için önemli su kaynağını ileriki nesillere aktarmak istiyoruz. Yeni sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. İFSAK’ın katkılarıyla düzenlenen bu yarışmanın da geleneksel hale gelmesini istiyoruz.” diyerek yarışmaya ilginin her yıl artmasını beklediklerini ekledi.

 

Yarışmanın jüri üyelerinden Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Zaman, Türkiye’de fotoğraf olgusunun gelişmesine katkı sağladıkları için İFSAK-Wilo işbirliğine teşekkürlerini sundu ve bu olgunun ülke sınırlarını aşması için daha büyük organizasyonlara ihtiyaçları olduğunu belirtti. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Sualtı Fotoğraf Sanatçısı Alptekin Baloğlu, Fotoğraf Sanatçısı, İzzet Kehribar da yer alıyor.

 

Her sene yapılması hedeflenen fotoğraf yarışmasının bu yılki ödül töreninde 1.’ye ve sergileme ödülü kazananlara hediyeleri takdim edildi. Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından serginin gezilmesi ile sona erdi.

DSC_0018