İÜ’de enformatik konferansı

İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü, İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Boğaziçi Üniversitesi Bilgi Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle “First Conference and Workshop on Infonomics in Frame of Informatics” bu yıl ilk kez 14 Kasım 2013 tarihinde Avrasya Enstitüsü’nde  gerçekleştirilmiştir.  Konferans açılış konuşmalarını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Rıza Güven, Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Sevinç Gülseçen, Konferans Organizasyon Komite Başkanı ve Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Zümrüt Ecevit Satı yapmıştır.

Konferans iki ana bölümden oluşmuş, ilk bölümde iki bildirili oturum, ikinci bölümde ise konu ile ilgili akademik ve sektörel bakış açılarının ifade edildiği bir panel gerçekleşmiştir. Polonya ve Litvanya’dan da öğretim üyelerinin yer aldığı konferans ve çalıştay fikir alışverişlerinin yapılmasını sağlamış, yeni akademik çalışmalara ve işbirliklerine zemin hazırlamıştır.

Konferansta sunulan bildiri başlıkları ve Konferans fotoğrafları aşağıda yer almaktadır.

Infonomics in IT Governance– Prof. Dr. Malgorzata PANKOWSKA, University of Economics, Poland

Bioinfonomics- Assist. Prof. Dr. Çiğdem EROL, İstanbul University

Information Economics of E-Government Services with Turkish eID Card Project– Ferhat Özgür ÇATAK, The Scientific and Technological Research Council of Turkey (TÜBİTAK)

Biometrics and Intelligent Technologies and Systems for Studies– Assoc. Prof. Dr. Natalija LEPKOVA, Vilnius Gediminas Technical University,  Litvania

Overview on Infonomics– Res. Assist. Elif KARTAL, İstanbul University

The Efficacy of Use of Technology on Official Data Collection and Dissemination– Naime Özlem URAL, Turkish Statistical Institute (TUİK)

 

20131114_091317_0

 

dsc_0514-9


 dsc_0514-14