Film Festivalleriyle Son Randevu

AJANS ÜNİVERSİTE- Burcu GÜLER

Her yıl Aralık ayında düzenlenen yılın son film festivali olma özelliğini taşıyan Uluslararası Randevu Film Festivali bu sene 17. kez düzenleniyor. Festivalin açılış filmi olarak 6 Aralık’ta Andrea Di Stefano ilk yönetmenlik denemesi olan Kayıp Cennet (Escobar: Paradıse Lost) gösterilecek.

Sinemaseverlerin buluştuğu yılın son film festivali 10 bölümden oluşuyor. Festivalin “Gala” bölümünde gösterilecek filmlerden başrollerini Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloe Grace Moretz yönetmenliğini Olivier Assayas yaptığı “Sıls Maria” ve Can Dostum (2011) filminin yönetmenlerinden Olivier Nakache ve Eric Toledano’nun yaptığı başrolünde Omar Sy, Charlotte Gainsbourg ve Tahar Rahim’in paylaştığı “Samba” dikkat çekiyor. “Film Bağımlıları İçin Bağımsız Filmler” bölümünde Jımı Hendrix’in çıkış hikâyesini anlatan yönetmenliğini 12 yıllık Esaret filminin yazarı olan John Ridley’in yaptığı “Jımı: All Is By My Sıde” gösterilecek. “Pelikül Kâbuslar” bölümünde en iyi korku filmi kabul edilen 1974 yapımı “Teksas Katliamı” gösterilecek.

Bu sene festival mekânları olarak Cinemaximum Zorlu Beşiktaş, Cinemaximum Kanyon Levent ve Fransız Beyoğlu Kültür Merkezi belirlendi.
Fransız Kültür Merkezi’nde yapılan gösterimlerin ücretsiz olduğu festivalde, bilet fiyatları gündüz seansları 5, akşam seansları 10 tl. “Askıda Bilet” uygulaması kapsamında; festival boyunca festivalin gösterimlerinin yapılacağı sinema salonlarının gişelerine her gün öğrenciler için bırakılacak 5 adet bilet, pasolarını gösteren bütün sinemasever öğrencilere ücretsiz olarak verilecek.

Festivalin gösterim çizelgesi aşağıdaki linktedir:
http://randevuistanbul.com/gosterim-cizelgesi/