Fenerbahçe’yi Son Topta Devirdik

AJANS ÜNİVERSİTE – Oğulcan ÇOKSAYAR

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda 29 Ocak Pazar günü oynanan karşılaşmaya temsilcimiz İÜ SBK, La Tanya White, Aija Putnina, Gizem Yavuz, Sasa Cado ve Jordan Hooper beşi ile başlarken, konuk ekip Fenerbahçe, Pelin Derya Bilgiç, Anastasiya Verameyenka, Sandrine Gruda, Alexandria Quigley ve Shekinna Paries Stricklen beşi ile başladı.

Karşılaşmanın ilk çeyreği, her iki takımın da dengeli oyunu ile başladı. Savunmaya dayalı bir oyunun egemen olduğu çeyrekte ilk beş dakikalık bölüm, 5-6 Fenerbahçe üstünlüğüyle geçildi. Periyodun kalan bölümü karşılıklı basketlere sahne olurken, ilk çeyreği 17-19 konuk ekip önde tamamladı.

Mücadelenin ikinci çeyreği karşılıklı top kayıpları ile başlarken, İÜ SBK, La Tanya Chantella White ve Jordan Hooper’ın sayılarıyla oyuna ortak olmayı sürdürdü. İkinci periyodun ilk beş dakikalık bölümü 26-29 Fenerbahçe üstünlüğü ile geçilirken, Jordan Hooper’ın periyot sonu bulduğu üç sayılık isabet ile karşılaşmanın ilk çeyreğini, İÜ SBK 36-35 önde tamamladı.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğine etkili başlayan taraf Fenerbahçe oldu. Anastasiya Verameyenka ile pota altında etkili olan konuk ekip, üçüncü çeyreğin son beş dakikalık bölümüne 40-49 önde girdi. Periyodun son bölümlerinde Fenerbahçe, farkı 12 sayıya kadar çıkartırken, üçüncü çeyrek 51-57 konuk ekibin üstünlüğü ile tamamlandı.

Mücadelenin son çeyreğine Fenerbahçe oyunun kontrolünü elinde tutarak başladı. Temsilcimizin, Sasa Cado ve La Tanya Chantella White ile bulduğu basketlerle farkı eritme çabası etkili olurken, dördüncü çeyreğin ilk beş dakikalık bölümü 62-67 Fenerbahçe üstünlüğü ile geçildi. Son çeyrekte etkili bir hücum performansı gösteren İÜ SBK, karşılaşmanın son üç dakikalık bölümüne girilirken farkı 2 sayıya indirdi. Mücadelenin son bir dakikasına, konuk ekibin 71-73 üstünlüğü ile girildi. Karşılaşmanın bitimine son on bir saniye kala temsilcimiz, La Tanya Chantella White’ın üç sayılık basketi ile 74-73 öne geçti. Karşılaşmanın son hücumunu, etkili savunmasıyla karşılayan İÜ SBK, güçlü rakibi karşısında sahadan 74-73 galip ayrılarak bu sezon sekizinci galibiyetini aldı.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü

İÜ SBK: La Tanya Chantella White 19, Ayşe Okul, Aija Putnina 14, Gizem Yavuz 7, İlayda Güner, Sasa Cado 17, Jordan Hooper 17.

Fenerbahçe Spor Kulübü: Pelin Derya Bilgiç 5, Ayşe Cora 7, Melis Gülcan, Birsel Vardarlı Demirmen 8, Anastasiya Verameyenka 19, Tuğçe Canıtez 7, Sandrine Beatrice Gruda 11, Alexandria Quigley 5, Esra Ural 2, Shekinna Paries Stricklen 9.

Periyotlar:

1.Periyot: 17-19
2.Periyot: 36-35
3.Periyot: 51-57
4.Periyot: 74-73